Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Siatkówka. Budowlani już mają trenera, Chemik wciąż negocjuje

Data publikacji: 2021-07-08 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-08 09:06
Siatkówka. Budowlani już mają trenera, Chemik wciąż negocjuje
Jakub Głuszak w Chemiku pracował m.in. z takimi gwiazdami jak Stefana Veljković i Madelaynne Montano. Fot. Ryszard PAKIESER  

Jakub Głuszak po ponadtrzyletniej przerwie wraca do Tauron Ligi Siatkarek. Szkoleniowiec, który przez dwa lata prowadził samodzielnie Chemika Police i z zespołem zdobył dwa tytuły mistrza Polski i dwa Puchary Polski, w nowym sezonie poprowadzi Budowlanych Łódź. Chemik tymczasem wciąż nie zakontraktował nowego szkoleniowca.

Zespół z Łodzi poprzednie rozgrywki skończył na piątym miejscu, a po pięciu sezonach pracy w klubie zrezygnował dotychczasowy szkoleniowiec Błażej Krzyształowicz, który zdecydował się przenieść do Lokomotiwu Kaliningrad.

Dla Jakuba Głuszaka Budowlani Łódź będzie drugim klubem ekstraklasy, w którym rozpocznie samodzielną pracę. Na parkietach LSK w roli pierwszego trenera Głuszak zadebiutował w lutym 2016 roku, mając wówczas zaledwie 30 lat. Zastąpił Giuseppe Cuccariniego, którego był asystentem. Na stanowisku pozostał dwa lata i poprowadził Chemika do dwóch tytułów mistrza Polski.

Po rozstaniu z Chemikiem Jakub Głuszak znalazł pracę na Węgrzech. Z Vasas Óbuda Budapeszt zdobył mistrzostwo kraju w sezonie 2018/2019, Puchar Węgier rok później i brązowy medal

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 08-07-2021

 

(woj)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA