Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Sezon na cichego zabójcę. Tlenku węgla nie da się wyczuć

Data publikacji: 2022-12-07 20:38
Ostatnia aktualizacja: 2022-12-07 20:47
Sezon na cichego zabójcę. Tlenku węgla nie da się wyczuć
Strażacy zwracają uwagę, aby przed każdym sezonem zimowym robić przeglądy kominiarskie. Fot. Robert WOJCIECHOWSKI/archiwum  

Przed rokiem w jednym z kołobrzeskich domów, w którym znajdowały się pokoje na wynajem, doszło do zbiorowego zatrucia tlenkiem węgla. Przyczyną była niedostateczna wentylacja pomieszczeń oraz stosowanie piecyków grzewczych na gaz propan-butan. W sumie zatruciu uległo wówczas 12 osób, z czego dwie straciły przytomność. Wydarzenie kolejny raz uświadomiło, jak niebezpieczny może być bezwonny czad.

W poniedziałkowy wieczór śmiercionośny gaz zaatakował przy ul. Wróblewskiego w Koszalinie. Pogotowie ratunkowe otrzymało zgłoszenie o zasłabnięciu kobiety. Na miejsce wysłano również straż pożarną. To właśnie strażacy przy użyciu specjalistycznego urządzenia wykryli, że stężenie tlenku węgla zostało przekroczone. Odcięto dopływ gazu do obiektu, a właścicielom nieruchomości wydano zakaz używania urządzeń grzewczych do czasu zlokalizowania i usunięcia przyczyny pojawienia się gazu.

Dzień wcześniej

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-12-2022

 

(pw)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA