Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Schorowani przed szlabanem [GALERIA]

Data publikacji: 2022-07-24 22:40
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-25 10:44
Schorowani przed szlabanem
Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ  

Wjazd na teren, na którym znajduje się przychodnia rehabilitacyjna przy ul. Chopina 51A w Szczecinie, możliwy jest tylko dla mieszkańców znajdującego się tam hotelu asystenckiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Osoby schorowane i niepełnosprawne muszą pokonywać pieszo kilkadziesiąt metrów, żeby dotrzeć na rehabilitację. Trwa to już od kilku miesięcy. I nie wygląda, by sytuacja miała się szybko zmienić. Prawdopodobnie prędzej przychodnia się stamtąd wyprowadzi.

Dla osoby zdrowej kilkadziesiąt metrów to niedużo. Dla schorowanej, niepełnosprawnej taki dystans może się okazać nie do pokonania, a przynajmniej bardzo trudny. Mniej więcej tyle dzieli wejście do przychodni od szlabanu odgradzającego wjazd na teren, na którym ona się znajduje.

- Jestem schorowana, mam problemy z chodzeniem - opowiada nasza Czytelniczka. - Z rehabilitacji wracam taksówką. Ale i tak muszę spory dystans pokonać piechotą. Taksówka nie może wjechać za szlaban, który postawiła tam administracja hotelu asystenckiego. Nie otwiera się. Kiedy więc wezwę taksówkę, muszę dojść aż do szlabanu i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-07-2022

 

Agnieszka Spirydowicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gościówa
2022-07-25 09:51:02
Jak zaoszczędzić na świadczeniach? Urządzić pacjentom ścieżkę zdrowia. I zaraz jaki luz się zrobi w przychodni. Poza tym szczecinianie są już przyzwyczajeni, gdy zusowscy urzędnicy siedzieli sobie w samym centrum w zielonym biurowcu ludzie starający się o świadczenia rentowe musieli wyprawiać się na Gocław. Budynek oddalony od przystanku tramwajowego + budynek bez windy. to dopiero był hardkor.
szok
2022-07-25 05:12:45
Ciecin to stan umysłu

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA