Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Są kierowcy, którzy ignorują znak stop, a nawet szlaban...

Data publikacji: 2022-08-16 22:46
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-17 09:52
Są kierowcy, którzy ignorują znak stop, a nawet szlaban...
To na szczęście zdjęcie z ćwiczeń, ale pokazuje, jak groźnie może się zakończyć konfrontacja samochodu osobowego z pociągiem Fot. Dariusz GORAJSKI  

Wypadki na przejazdach kolejowych nie są na szczęście częste. Niestety, wyglądają groźnie i mogą się skończyć tragicznie. W naszym regionie tylko w tym roku doszło do sześciu takich zdarzeń. Nie powinny więc też dziwić wysokie kary dla tych, którzy lekceważą zamknięte rogatki lub włączoną sygnalizacje ostrzegawczą.

Bywa, że kierowcy całkowicie lekceważą znak STOP. Taką sytuację obserwujemy już kolejny rok w gminie Rewal. Kolejka wąskotorowa na terenie gminy Rewal jest sporą atrakcją dla wczasowiczów. Szczególnie w chłodniejsze dni wzrasta liczba pasażerów, którzy chcą odbyć podróż po gminie na trasie Trzęsacz - Pogorzelica - Trzęsacz.

Kolejka na tym odcinku czterokrotnie przejeżdża przez jezdnię, po której jeżdżą samochody. Najbardziej niebezpieczny jest przejazd przez drogę wojewódzką 102 (odcinek Niechorze - Rewal), koło stojącego w polu sklepu z rowerami. Tu nie ma znaku „stop", ale jest wyraźne oznakowanie, żeby zachować czujność. Widoczność z trzech kierunków jazdy dla kierowców jest dobra, z wyjątkiem tych, którzy nadjeżdżają od strony Rewala. Kierowcy nie widzą

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 84% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 17-08-2022

 

Tomasz TOKARZEWSKI, Mirosław KWIATKOWSKI
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sami chcieliście.
2022-08-17 09:28:32
Macie co chcieliście, więc nie narzekać i wystawiać się miszczom kierownicy na zabicie lub co najmniej ciężkie obrażenia. Były radary po wioskach to wam nie pasowało więc polikwidowali i hulaj dusza ile fabryka dała. Kwestionowaliscie działania policji przy kontrolach to siedzą po krzakach zamiast łapać piratów. Przy takiej komputeryzacji i działających radarach plus monitoringu z przejazdów PKP i innych kamer to pirat drogowy powinien w miesiąc nazbierać punktów i stać się piratem pieszym.
Pytanie
2022-08-17 09:10:24
W szczerym polu przejazd kolejowy, kierowca nie widzi pociągu w zasięgu kilku km. Czy powinienem zatrzymać się, a potem powoli przejeżdżać czy raczej przejechać minimalizując czas spędzony na kursie kolizyjnym z ewentualnym pociągiem. Chciałbym zobaczyć przyzwoita analizę ryzyka kolizji.
.
2022-08-17 08:56:57
mandat 5 tysiecy nauczy ich znajomosci przepisow, innych metod nie ma
ignorują
2022-08-17 08:31:15
bo nikt tego nie egzekwuje tak jak zresztą i innych rzeczy, jak jazda na zderzaku czy lewym pasem goni sznur aut a prawy prawie pusty... a wystarczy raz na tydzien jeden patrol z wypisanymi już blancikami mandatów a szybko się nauczą.
Proste
2022-08-17 08:05:30
Sprawa prosta jak drut - ignorują, więc zabrać im na rok prawo jazdy, a potem dożywotnio.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA