Wtorek 07 lutego 2023r. 
REKLAMA

Rusza kolejna edycja festiwalu naukowego Explory

Data publikacji: 2022-11-28 19:04
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-28 19:04
Rusza kolejna edycja festiwalu naukowego Explory
Festiwal Nauki Explory odbywa się już od 10 lat – przez ten czas 2400 młodych naukowców zgłosiło do konkursu prawie 1500 projektów naukowych. Fot. Dariusz GORAJSKI  

GDYNIA Explory Week już za młodymi uczestnikami Festiwalu Nauki, a to znaczy, że nadszedł czas na nową edycję zmagań na projekty naukowe, które młodzieży ze Szczecina wychodzą naprawdę bardzo dobrze - dwa lata z rzędu uczniowie szczecińskich szkół przywozili z finału w Gdyni nagrody.

Tegoroczna edycja była szczęśliwa dla Patrika Gamby z Liceum Ogólnokształcącego im. Sybiraków w Szczecińskiej Szkole Florystycznej, którego doniczki z fusów po kawie przyniosły mu stypendium w wysokości 3 tys. złotych - nagrodę Zakładów Farmaceutycznych Polpharma.

„Jako jedyny na świecie stworzył z fusów doniczki, które włożone do ziemi w 100 proc. degradują po 60 dniach. Konkurencji degradują się po 11 miesiącach! Możemy do ziemi wsadzić kwiat z doniczką, która ekologicznie znika. W ten sposób ziemię nawozimy i jednocześnie redukujemy odpad." - tak o młodym naukowcu pisze Maciej Kawecki, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów nauki w Polsce.

Jeszcze tylko do 1 grudnia uczniowie szczecińskich szkół mogą nadsyłać swoje projekty na Międzyszkolny Festiwal Naukowy Explory, który odbędzie się 1

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 28-11-2022

 

Autor: Katarzyna Lipska-Sokołowska
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA