Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Różowe teczki, PRL i szczecińskie akcenty. Do obejrzenia na domowym ekranie

Data publikacji: 2021-10-16 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-16 15:56
Różowe teczki, PRL i szczecińskie akcenty. Do obejrzenia na domowym ekranie
Joanna Kulig w serialu „Pajęczyna” Fot. Biuro Prasowe TVN  

Za sprawą dwóch nowych produkcji filmowych widzowie mogą powrócić do czasów PRL-u. Obie można obejrzeć na małym ekranie w domowym zaciszu, co w przypadku serialu „Pajęczyna" (z Joanną Kulig w głównej roli) jest zrozumiałe. Natomiast głośna już opowieść pt. „Hiacynt", która zdobyła kilka nagród na niedawnym festiwalu w Gdyni i była tam najdłużej oklaskiwanym filmem, od razu trafiła do telewizji, z pominięciem dystrybucji kinowej.

Film „Hiacynt" od minionej środy już można oglądać, z kolei premiera „Pajęczyny" zaplanowana jest na najbliższy wtorek (19 października). W pierwszej produkcji wypatrujcie aktora szczecińskiego Teatru Polskiego Dariusza Majchrzaka! Natomiast reżyser tego filmu jest związany zawodowo z Teatrem Współczesnym w Szczecinie.

Serial „Pajęczyna" będzie można obejrzeć na platformie Player.pl. To siedmioodcinkowa historia inspirowana mało znanymi faktami z późnego PRL-u, kiedy to w szczycie gierkowskiej prosperity Polska rozwijała własny program atomowy. Główną bohaterką opowieści jest Kornelia Titko, odważna naukowczyni, obdarzona niezwykłą

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-10-2021

 

Autor: Monika Gapińska
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA