Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Rozbudowa bocznicy postojowej Zaleskie Łęgi. Nowe hale z myjnią, tory i rozjazdy

Data publikacji: 2021-07-15 13:44
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-15 19:46
Rozbudowa bocznicy postojowej Zaleskie Łęgi. Nowe hale z myjnią, tory i rozjazdy
 

Rusza rozbudowa bocznicy kolejowej Szczecin Zaleskie Łęgi na Międzyodrzu. W środę (14 lipca) wbite zostały pierwsze symboliczne łopaty pod tę inwestycję wartą prawie 90 milionów złotych. Powinna być gotowa do użytku najpóźniej za 30 miesięcy. Wykonawcą zadania na zlecenie PKP Intercity SA jest Torpol SA z Poznania.

- To kolejny bardzo ważny dzień dla Szczecina i dla Pomorza Zachodniego. Ruszamy z inwestycją do obsługi składów pociągów kursujących na najdłuższych trasach przez kraj, które przyjeżdżają tu i stąd odjeżdżają, m.in. do Olszytna, do Przemyśla czy do Wrocławia - mówi Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. - Powstanie nowoczesna hala do podstawowych przeglądów wagonów i napraw. Tu będzie też ekologiczna nowoczesna myjnia. Wszystko po to, by pasażerowie mieli lepszy komfort podróżowania.

Jak stwierdził Małecki podczas środowej konferencji prasowej, dzięki inwestycji dwukrotnie zwiększona będzie możliwość obsługi technicznej pociągów. Po przebudowie, rozbudowie i modernizacji nowa stacja postojowa Zaleskie Łęgi pozwoli na jednoczesną pracę nie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-07-2021

 

(MIR)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Adam
2021-07-15 19:36:41
Jeszcze nie wiadomo czy te pieniadze Unia da, a już obiecanki inwestycji tyle, że na wyrost.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA