środa, 03 marca 2021r.

Rodzice i nauczyciele protestują. Zostawcie szkoły w spokoju!

Data publikacji: 2021-01-25 17:16
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-10 13:53
Rodzice i nauczyciele protestują. Zostawcie szkoły w spokoju!
Kilka lat temu władze Dolic podęły próbę likwidacji szkoły w Sądowie. Opinia kuratora oświaty była wówczas negatywna. Fot. SPw Sądowie  

Szkoła Podstawowa w Sądowie, w gm. Dolice, ma zniknąć z oświatowej mapy, a w Dobropolu Pyrzyckim - zredukowana do najmłodszych klas. Rodzice uczniów i nauczyciele są temu przeciwni.

Wraz z likwidacją szkoły w Sądowie, gdzie uczy się 64 dzieci, nastąpić ma likwidacja oddziałów przedszkolnych. Uczęszcza do nich 20 dzieci. Planowane od września tego roku zmiany nie podobają się ani nauczycielom, ani rodzicom.

- Nasze dzieci będą musiały dojeżdżać do oddalonych o 7 kilometrów Dolic - mówią rozżaleni rodzice. - A te z Ziemomyśla będą miały jeszcze dalej. Sprzeciwiamy się zmianom proponowanym przez wójta!

Także dyrekcja szkoły w Sądowie zadowolona z decyzji radnych nie jest. Na 14 radnych tylko jedna radna zagłosowała przeciw. Uważa ona, że gmina bierze pod uwagę jedynie ekonomię, a nie dobro dzieci.

- W małych szkołach dzieciom jest lepiej niż w dużych - mówi Danuta Król. - Jestem przeciwna zarówno likwidacji szkoły w Sądowie, jak i przekształceniu szkoły w Dobropolu. Argumenty o niskim poziomie kształcenia są zupełnie nietrafione.

Decyzja Rady Gminy wzbudza niepokój także u

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-01-2021

 

Autor: Wioletta MORDASIEWICZ

Komentarze

Obciazani Podatnicy
2021-01-25 21:25:46
No to niech: tak Nauczyciele jak i Rodzice zrobia se w Sadowie i Okolicy..."Zrzutke pieniedzy" i zrobia se z tej Szkoly... Szkole Prywatna !/!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ