Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Renowacja kamienicy na deptaku. Ma odzyskać blask

Data publikacji: 2022-11-30 16:34
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-30 16:34
Renowacja kamienicy na deptaku. Ma odzyskać blask
Szczecińskie TBS wyremontuje kolejną kamienicę na deptaku Bogusława X. Fot. Szczecińskie TBS  

Kamienica przy ul. ks. Bogusława X 49 w Szczecinie będzie przebudowana i kompleksowo wyremontowana. Szczecińskie TBS przekazało plac budowy wykonawcy inwestycji. Zgodnie z umową jej remont na potrwać około 1,5 roku.

Kamienica pochodzi z 1910 roku, jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków.

- Celem ochrony konserwatorskiej jest przywrócenie elewacji właściwego stanu technicznego i estetycznego - informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. - Chodzi także o powrót do historycznego wyglądu z zachowaniem istniejących elementów pierwotnej kompozycji i wystroju architektonicznego, tj. boniowania, profilowanych gzymsów, naczółków, opasek okiennych, dekoracyjnych płycin i ornamentów. Do najważniejszych prac konserwatorskich należy zaliczyć wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian piwnic oraz prac remontowo-konserwatorskich elewacji frontowej.

Zakres remontu przewiduje też m.in.: rozbudowę kamienicy od strony podwórza o windę i balkony oraz podniesienie dachu w celu wykorzystania przestrzeni strychowej na mieszkania. Budynek zostanie dostosowany do obecnych

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 30-11-2022

 

(K)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA