Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

Referencje od lekarza? Pacjent „z licznymi pretensjami…”

Data publikacji: 2022-08-17 23:29
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-18 16:39
Referencje od lekarza? Pacjent „z licznymi pretensjami…”
Przepisy prawa dokładnie regulują treści, które powinna zawierać dokumentacja medyczna.  

„Roszczeniowa matka", „pacjent z licznymi pretensjami", „konfliktuje się z personelem" - tego rodzaju wpisy czasami umieszczane są w różnego rodzaju dokumentach medycznych (wypisach, skierowaniach, analizach postępowania medycznego). Niektórymi pacjenci dzielą się w mediach społecznościowych. Wywołują oburzenie wśród komentujących. Jeden z takich wpisów przedstawił nam także nasz Czytelnik. Czy personel medyczny może umieszczać podobne uwagi w tego rodzaju dokumentach?

Zapytaliśmy o to w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta.

- Dokumentacja medyczna musi w pełni odpowiadać rzeczywistemu stanowi rzeczy - odpowiedziała nam Marzanna Bieńkowska, zastępca dyrektora Departamentu Dialogu Społecznego i Komunikacji w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta. - Przepisy prawa dokładnie regulują treści, które powinna zawierać dokumentacja medyczna. To przede wszystkim opis stanu zdrowia pacjenta i udzielanych mu świadczeń zdrowotnych. Po zakończeniu hospitalizacji pacjent otrzymuje kartę informacyjną leczenia szpitalnego. Ten dokument jest wystawiany na podstawie danych, które są zawarte w historii choroby.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-08-2022

 

Autor: Agnieszka Spirydowicz 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Piotr
2022-08-18 16:17:42
Lekarze są sprzedajni. Lekarzy interesuje tylko majątek pacjenta a nie żadne leczenie. Lekarze covidowych oddziałów zarabiali po 50 tysięcy miesięczne. Polak nie zarabia rocznie tylu pieniędzy. Niejeden iżynier jest lepiej wykształcony niz lekarz sprzedajny na usługach koncernów zagranicznych. Sprzedajnośc, szmalcownictwo i pozoranctwo to cechy branży medycznej. Media lansuja ich na zbawców pacjenta, narodu polskiego.
do @ Lekarze
2022-08-18 12:31:27
"Proponuję lekarzom przeczytanie jej wpisu..." PO_pierdujesz zamiast PO_dać "wpis" lub adres do PO_czytania!
Lekarze
2022-08-18 11:52:14
W Polin nie ukrywają (niektórzy nawet zamieszczają stosowne wpisy w tzw mediach społecznościowych) że Polacy to dla nich "bydło". Nie tak w końcu dawno bo zaledwie kilka miesięcy lekarz pracująca w pogotowiu ratunkowym przepraszała Polaków że są tak traktowani bo wcześniej nie zdawała sobie z tego sprawy. Przełomem było dla niej osobiste doświadczenie kontaktu ze służbą zdrowia gdy trafiła na SOR i nie ujawniła że jest z "branży"... Proponuję lekarzom przeczytanie jej wpisu...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA