Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Pandemiczny fake news

Data publikacji: 23 listopada 2020 r. 13:08
Ostatnia aktualizacja: 24 listopada 2020 r. 09:46
Pandemiczny fake news
Fot. pixabay.com  

Przed weekendem lotem błyskawicy obiegła niektóre media informacja o pacjencie, który zmarł chwilę po tym, jak nie został wpuszczony do jednej z kołobrzeskich przychodni lekarzy rodzinnych. Mowa o placówce znajdującej się przy ul. Zaplecznej.

Portale internetowe, w tym uznawane dotychczas za wiarygodne opisywały sytuację, w której próbującemu dostać się do przychodni pacjentowi lekarze nie udzielili pomocy. Pacjent chwilę potem upadł przed drzwiami przychodni, nie dając oznak życia. Reanimacją mieli zająć się przypadkowi świadkowie zdarzenia. Niestety, okazała się ona bezskuteczna. Opisywana przez różne źródła sytuacja miała wpisywać się swoim dramatem w pandemię i niewydolną służbę zdrowia. I pewnie dreszcze niejednemu mogłyby jeszcze dzisiaj przejść po plecach, gdyby nie fakt, że wiadomość okazała się tak zwanym fake newsem. Jedynym ziarenkiem prawdy jest to, że mężczyzna zmarł.

Przebieg zdarzeń udało się odtworzyć dzięki osiedlowemu monitoringowi. Mężczyzna wyszedł z klatki schodowej, w której znajdowało się jego mieszkanie, ale w krótkim czasie zawrócił, jakby czegoś zapomniał. W pewnym momencie zatrzymał się i oparł o barierkę okalającą zjazd do podziemnego garażu. Chwycił się przy tym za klatkę piersiową, po czym upadł. Działo się to w odległości około 10 metrów od wejścia do znajdującej się w pobliżu przychodni.

Na ratunek ruszył mu najpierw przypadkowy przechodzień, który powiadomił pogotowie ratunkowe. To on rozpoczął reanimację. Chwilę potem dołączył do niego personel niesłusznie oskarżanej o zaniedbania przychodni. Na miejsce przybyli ratownicy medyczni, którzy przejęli reanimację. Niestety, nie przyniosła ona spodziewanego rezultatu. Mężczyzna, który zasłabł tracąc przytomność, zmarł.

Opisana zgodnie z prawdą sytuacja oczywiście nie umniejsza dramatu, jaki rozegrał się na ul. Zaplecznej w Kołobrzegu. Puszczanie w eter niesprawdzonych informacji, podsycanych pandemią, jest jednak delikatnie mówiąc nie na miejscu. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jan
2020-11-23 20:19:11
Lepiej unieważnijcie fejkową sondę, bo tracicie na wiarygodności. Lewactwo hurtem wrzuciło dziś tysiące głosów z prywatnych okien w przeglądarkach.
SimoN
2020-11-23 13:43:41
I co z tego skoro sprostowania na tych portalach nigdy nie będzie. Tak właśnie wygląda plucie na własny kraj a niektórych dziennikarstwo można porównać z rynsztokiem ! Głębokie Kondolencje dla Rodziny zmarłego i podziękowania dla świadka który podjął się udzielenia pierwszej pomocy. Podziękowania również dla Redakcji Kuriera Szczecińskiego za rzetelną informację .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA