Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Przeszczepili wątrobę u chorej z ciężkim Covidem. „Muszę nadgonić, bo przede mną matura"

Data publikacji: 2022-12-05 09:41
Ostatnia aktualizacja: 2022-12-05 19:00
Przeszczepili wątrobę u chorej z ciężkim Covidem. „Muszę nadgonić, bo przede mną matura"
Sala operacyjna szpitala wojewódzkiego w Szczecinie Fot. szpital wojewódzki w Szczecinie  

Dziewiętnastolatka trafiła do szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie z piorunującą niewydolnością wątroby. Jej stan się pogarszał, a wykonany test potwierdził zakażenie koronawirusem. Lekarze zdecydowali, że mimo zakażenia, chorej należy przeszczepić wątrobę, bo tylko to uratuje jej życie. Prawdopodobnie była to druga taka transplantacja w Polsce. Zakończyła się sukcesem - po blisko dwóch miesiącach w szpitalu, w czwartek (1 grudnia) pacjentka wyszła do domu.

Pani Weronika do szczecińskiego szpitala wojewódzkiego trafiła na początku października. Jej stan lekarze określali wtedy jako bardzo ciężki.

- Chora trafiła do nas z piorunującą niewydolnością wątroby. Była w znacznie ograniczonym kontakcie logicznym - mówi prof. Marta Wawrzynowicz-Syczewska kierująca oddziałem chorób zakaźnych, hepatologii i transplantacji wątroby w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie. - Właściwie od razu wiedzieliśmy, że chorą należy w sposób pilny zakwalifikować do przeszczepienia.

Niedługo po przyjęciu stan pacjentki gwałtownie się pogorszył.

- Pacjentka załamała się oddechowo - dodaje

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-12-2022

 

(sag)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Manipulacja
2022-12-05 18:01:32
I po co te manipulacje informacjami? Potrzebowała przeszczepu bo jej wątroba wysiadła(powody mogą być różne, tj. przedawkowanie leków, zatrucie grzybami, WZW, zakrzepica żył wątroby - covid nią nie jest) i nie ma to nic wspólnego z covidem, po prostu się pechowo złożyło ze miała jednocześnie pozytywny wynik na covid. Ale artykuł jest tak napisany(i częściowo dostępny) żeby czytelnik myślał że to przez covid jej wątroba padła. A może tak przez szczepionkę, która wywołała zakrzepicę wątroby?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA