Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Przedsiębiorcy chcą wiedzieć o szczepieniach pracowników

Data publikacji: 2021-11-24 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-25 08:09
Przedsiębiorcy chcą wiedzieć o szczepieniach pracowników
Fot. Robert WOJCIECHOWSKI  

Do Sejmu trafi niebawem poselski projekt uchwały dotyczący tego, czy pracodawca będzie mógł pytać swoich pracowników o to, czy są zaszczepieni, czy nie. Północna Izba Gospodarcza konsekwentnie popiera tę inicjatywę. Przedsiębiorcy w niej skupieni mówią: widzimy, jak poważnym problemem w funkcjonowaniu firm jest obecnie brak możliwości weryfikowania tego, czy pracownik jest zaszczepiony.

- Sytuacja jest bardzo poważna, bo liczba zakażeń w czwartej fali pandemii zbliża się do statystyk z trzeciej fali. Nie ma lockdownu, co cieszy i uznajemy za wysłuchanie głosu przedsiębiorców, ale wiele przedsiębiorstw zgłasza nam komplikacje w działaniu - mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. - Coraz większa liczba pracowników choruje, jest kierowana na kwarantannę czy bierze zwolnienia opiekuńcze na dzieci, które zaraziły się COVID-19 w szkołach. Szacujemy, że w czwartej fali sprawność operacyjna firm znowu spadła o kilkanaście procent. Można było uniknąć tych komplikacji, gdyby ustawa została przyjęta na czas.

Północna Izba Gospodarcza kolejny raz podkreśla:

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-11-2021

 

(Ksz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Segregacja sanitarna
2021-11-25 08:05:47
Sanitarni zamordyści. Łupież, grzybicę i hemoroidy też będą sprawdzać? W takim razie ja żądam wglądu do dokumentacji medycznej członków Północnej Izby Gospodarczej.
Nos w sos!
2021-11-25 04:11:06
Ale po co wiedzieć kto jest zaszczepiony jeśli gołym okiem widać, że szczepienia nie działają, a z kolei doniesienia naukowe wskazują, że zaszczepienie nie ogranicza transmisji wirusa? Czy może chodzi o to, kto jest potencjalnym słabym ogniwem w przyszłości w związku z możliwymi odległymi skutkami ubocznymi szczepień? W każdym razie dobrze by było upublicznić listę tak ciekawskich przedsiębiorstw. Fachowiec szukający pracy musi mieć wybór między pracodawcą wścibskim, a normalnym.
Elo
2021-11-24 21:43:40
A co z art. 32 konstytucji?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ