Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Kampania Północnej Izby Gospodarczej. Żegnamy pandemię [GALERIA]

Data publikacji: 2021-05-07 14:43
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-07 22:05
Kampania Północnej Izby Gospodarczej. Żegnamy pandemię
Kampania „Żegnamy pandemię": Andrzej Wróblewski, Hanna Mojsiuk, Katarzyna Opiekulska, Laura Hołowacz, Lesław Siemaszko, Paweł Fornalski Fot. PIG  

Pod hasłem „Żegnamy pandemię” Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie zapoczątkowała kampanię społeczną, której celem jest zachęcanie pracodawców i pracowników do szczepień przeciwko COVID-19. Statystyki pokazują, że grupa wątpiących w skuteczność szczepień i mających wątpliwości natury zdrowotnej i ideologicznej jest wciąż duża. Inicjując kampanię, PIG chce, by gospodarcze autorytety regionu zaapelowały do przedsiębiorców o promocję szczepień wśród pracowników, a do pracowników o to, by słuchać lekarzy i mądrych ludzi, a nie teorii spiskowych mnożących się w Internecie.

Kampania polega na tym, że od 5 maja przez blisko dwa tygodnie w mediach społecznościowych Północnej Izby Gospodarczej oraz firm w niej zrzeszonych publikowane będą filmy przedstawiające zachodniopomorskie osobowości świata biznesu zachęcające do szczepienia się. Towarzyszy jej hashtag: #ZegnamyPandemie. W akcji bierze udział 17 ambasadorów, w tym członkowie prezydium Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Pomysł spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony przedsiębiorców.

– Zaprosiliśmy wspaniałe osobowości świata biznesu, autorytety w swoich sektorach gospodarczych, osoby, które tak jak Północną Izbę Gospodarczą, łączy przeświadczenie, że szczepienia pomogą nam szybko wrócić do normalności – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. – Mamy dość pandemii, mamy dość lockdownów i dość promocji teorii spiskowych, które sprawiają, że posuwamy się do przodu z procesem szczepień wolniej niż powinniśmy. Jestem dumna i bardzo dziękuje wszystkim przedsiębiorcom za udział w kampanii i mądre słowa, jakie wypowiadają podczas filmów. Żegnamy pandemię. Mam nadzieję, że na zawsze.

PIG zachęca do szczepienia

Północna Izba Gospodarcza zachęca przedsiębiorców do szczepienia się, promocji szczepień wśród pracowników oraz – jeżeli to możliwe – do organizowania punktów szczepień w zakładach pracy.

Osoby, które przyjęły zaproszenie do udziału w kampanii #ZegnamyPandemie, to: Lesław Siemaszko (prezes firmy deweloperskiej SIEMASZKO), Laura Hołowacz (prezes Grupy CSL), Paweł Fornalski (CEO, założyciel firmy IAI), Andrzej Wróblewski (dyrektor naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej), Katarzyna Opiekulska (prezes LSJ HR Group), Marcin Pawłowski (prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości), mec. Bożena Licht (właścicielka kawiarni Między Wierszami), mec. Waldemar Juszczak (konsul honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga), Anna Tarnowska (dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego), Mariusz Siwak (współwłaściciel baru Turysta), Marzena Bednarczyk (dyrektor hotelu Dana), Magdalena Kiełbasa (prokurent w firmie Technologie Tworzyw Sztucznych), Daria Nowak (prezenterka), Małgorzata Marczulewska (prezes Grupy AVERTO i stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom). Twarzami kampanii są także członkowie zarządu Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie: prezes Hanna Mojsiuk oraz wiceprezesi – Jarosław Tarczyński i Mirosław Sobczyk.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2021-05-07 21:44:04
ja słucham własnie lekarzy , wybitnych prawdziwych lekarzy którzy podchodzą do człowieka całościowo a nie wycinkowo jak ginekolog, kardiolog czy internista i oni mi odradzają szczepienie.Tak więć niech to grono nie wypowiada się za wszytkich lekarzy i nie powołuję sie na lekarzy.
obserwator
2021-05-07 20:36:53
Brak w tym gronie reprezentanta firmy ATS INTERNATONALE SPEDITION w Szczecinie z siedzibą w odrestaurowanej kamienicy na Podgórnej w Szczecinie - najwiekszej, najbardziej prężnej firmy logistycznej w Szczecinie a nawet w Polsce. Sponsora wydarzeń kulturalnych , teatru , artystów , Książnicy Pomorskiej. Firma innowacyjna , wizjonerska , inspirująca swoimi rozwiązaniami w zarządzaniu biznesem.Firma sięgająca daleko w przyszłość .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ