Na pokolenia - a pod hasłem „Młodzi w zieleń" - przy ul. Modrej powstanie nowy miejski park. Jego projekt został zrealizowany dzięki Szczecińskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Natomiast wykonanie - już w ramach ambitnego programu „Parki dla Szczecinian".
Podczas ostatniej sesji budżetowej, dzięki korektom na rzecz m.in. zielonych inwestycji, będzie możliwe rozpoczęcie budowy nowego miejskiego parku na Krzekowie-Bezrzeczu. Przetarg dla wyłonienia wykonawcy - jak dowiedział się „Kurier" - ma zostać ogłoszony na dniach.
- To naprawdę będzie zielona petarda - zapowiada radny Andrzej Radziwinowicz (Klub Koalicji Obywatelskiej). - Dziś przy ul. Modrej jest obiekt MOSiRu. W ramach projektu SBO, którego jestem współautorem, nie tylko zmodernizujemy stare boiska, ale zmienimy to miejsce w przestrzeń do aktywnego wypoczynku dla każdego. Będzie sporo miejsca przeznaczonego dla sportu i aktywności z nowym boiskiem do piłki nożnej i koszykówki, trybunami i przebieralniami, stołem do teqballa, klatką sprawnościową typu ninja, urządzeniami do street workoutu, plenerową siłownią oraz zjazdem
...