Środa, 29 marca 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Pozytywna ocena przedsiębiorców. Rząd przyjął projekt ustawy o ograniczeniu cen prądu

Data publikacji: 19 października 2022 r. 20:23
Ostatnia aktualizacja: 19 października 2022 r. 20:36
Pozytywna ocena przedsiębiorców. Rząd przyjął projekt ustawy o ograniczeniu cen prądu
 

Rząd przyjął projekt ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. W czwartek proponowanymi przepisami zajmie się Sejm.

- Aby chronić odbiorców prądu, rząd wprowadzi mechanizm maksymalnej ceny na energię elektryczną - poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. - Wsparcie obejmie małe i średnie przedsiębiorstwa, a także m.in.: szkoły, szpitale, domy pomocy społecznej czy noclegownie. Zwiększy się ponadto pomoc dla gospodarstw domowych. Przyjęta przez rząd ustawa to kolejny krok w ochronie odbiorców prądu. Wprowadzimy mechanizm maksymalnej ceny na energię elektryczną do rozliczeń z odbiorcami uprawnionymi przez sprzedawców energii, nie wyższej niż 693 zł za MWh dla gospodarstw domowych oraz 785 zł za MWh dla pozostałych uprawnionych odbiorców.

Zaprojektowany został także mechanizm zachęt do oszczędzania energii dla małych i średnich przedsiębiorstw - w przypadku zmniejszenia jej zużycia o co najmniej 10 proc. odbiorca taki otrzyma upust w 2024 roku.

Rosnące ceny energii

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-10-2022

 

(ek)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA