Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Powraca festiwal architektoniczny! Otwarcie imprezy w środę w Willi Lentza

Data publikacji: 10 maja 2022 r. 14:46
Ostatnia aktualizacja: 10 maja 2022 r. 14:49
Powraca festiwal architektoniczny! Otwarcie imprezy w środę w Willi Lentza
Centralną przestrzenią czternastej edycji Westivalu będzie Willa Lentza. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Po pandemicznej przerwie, do Szczecina wraca jedna z dłużej istniejących imprez architektonicznych w kraju: Westival - Sztuka Architektury. Między 11 a 15 maja zaplanowano cykl festiwalowych wydarzeń. Będą wystawy, wykłady, dyskusje, prezentacje, projekcje filmowe oraz spacery. Mottem czternastej edycji Westivalu jest „Przyszłość polskiej architektury, na którą czekam", a jej kuratorem jest Piotr Śmierzewski, architekt i wykładowca akademicki. Centralną przestrzenią będzie Willa Lentza. Uwaga! Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Oficjalne otwarcie 14. Westivalu odbędzie się w środę o godz. 18 w Willi Lentza, gdzie odbędzie się wtedy wernisaż dwóch ekspozycji.

- Główna wystawa „Młoda Polska" będzie próbą przedstawienia stanu najnowszej architektury i jednocześnie prezentacją młodych i już uznanych pracowni oraz architektów. Jej dopełnieniem będzie druga ekspozycja przygotowana przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki - „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury". Wystawa, a także znakomita publikacja, opowiada o budynkach, przestrzeniach oraz twórcach, którzy wpłynęli

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-05-2022

 

(MON)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA