Poniedziałek, 23 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Piekło internetu. Licealiści walczą z cyberprzemocą

Data publikacji: 21 maja 2021 r. 07:01
Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2021 r. 13:49
Piekło internetu. Licealiści walczą z cyberprzemocą
Realizatorzy projektu „Piekło internetu”. Od lewej: Marcin Winiarek, Wiktoria Kiełbasa, Aleksandra Kozak, Aleksandra Kondraciuk i Taron Tovmasyan Fot. archiwum prywatne  

W czasie pandemii, gdy izolacja sprzyja spędzaniu więcej czasu w sieci, cyberprzemoc jeszcze bardziej wkradła się w życie internautów. Niepochlebne komentarze, niewybredna krytyka, trolling, flaming, czyli wojna na obelgi, stalking, fake newsy, hacking - to tylko niektóre odmiany cyberprzemocy. Licealiści z II LO w Koszalinie postanowili z nią walczyć. Realizują projekt pod nazwą „Piekło internetu".

Cyberprzemoc dotyka wielu

Paula Rodak opowiada w internecie o życiu gwiazd, popularnych kiedyś i dziś. Youtuberka przyznaje, że dość często spotyka się w sieci z cyberprzemocą.

- To są m.in. niepochlebne komentarze pod moimi filmami, ale dostaję też nieprzyjemne wiadomości prywatne - opowiada influencerka. - Hejterzy oglądali moje social media, żeby mieć punkt zaczepienia, a potem na moim kanale zamieszczali komentarze, które miały sprawić mi przykrość, dać do zrozumienia, że nic nie znaczę. Krytykowany jest na przykład mój wygląd, nos, ubranie. Hejtują mnie z powodu mojej pewności siebie. Nie jesteśmy jako społeczeństwo przyzwyczajeni do inności. Jak coś jest

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 89% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-05-2021

 

Autor: Wioletta Mordasiewicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Elżbieta
2021-06-24 13:25:25
Projekt społeczny młodzieży z LO im Władysława Broniewskiego z Koszalina pn. Piekło internetu zdobyl prestiżową nagrode Złote Wilki w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, bardzo serdecznie gratuluję młodzieży za ich twórczą pracę, stworzenie edukacyjnej gry planszowej,za pozyskanie sponsorów,za wyprodukowanie 457 egzemplarzy tej gry,za przesłanie jej do szkół, placówek oświatowych, wychowawczych. Złote wilki to nagroda licząca się na całym świecie 😊 gratulacje dla zdolnej młodzieży 😊
Dziaders
2021-05-22 09:07:35
- małolaty "rozwiązuiją" problemy, które sami tworzą bez opamiętania. Jedni piszą na "pejsbokach" głupoty, a inni, jeszcze głupsi czytają to "piekło internetu".
ehm....
2021-05-21 23:32:24
"Paula Rodak opowiada w internecie o życiu gwiazd, popularnych kiedyś i dziś. (...) Youtuberka (...) influencerka (...) Hejtują mnie z powodu mojej pewności siebie." - czyli tłumacząc - cierpię na złudzenie ponadprzeciętności i ci którzy nie zgadzają się z tym to hejterzy... Jakich to czasów dożyłem... influencerka... znaczy się wpływaczka... a na co i na kogo wpływa i co z tego ma ludzkość... w jaki sposób fakt że nie znam tej wpływaczki upośledza moje życie?
Dygresja
2021-05-21 13:36:00
Młodzieżą licealną nie jestem już od 20 lat ale mam takie przemyślenie, że obecni młodzi ludzie są strasznie przewrażliwieni na swoim punkcie, skoro słowa ich tak bolą. Nie potrafię zrozumieć jak można w ogóle przejmować się a nawet mieć traumę przez anonimowe komentarze. Szwankuje chyba pewność siebie i poczucie własnej wartości. Sugeruję więcej kontaktów rówieśniczych, gdzie nie obce są takie rzeczy jak szydera, kpina, wyśmiewanie się itp. a mniej wirtualnego, nierealnego świata.
entuzjasta
2021-05-21 12:34:11
Kiedyś pisano palcem po ścisnach w ubikacjach publicznych, teraz mamy internet.
Czyli "rzekomo"
2021-05-21 10:26:12
Tylko Cenorzy Kuriera i innych PO-stkomunistyczny i Socjalistycznych gazet "moga miec racje" czyli jak w PRL-u... !/!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA