Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Pamięci Wilhelminny Quistorp. Była dobrym duchem rodziny

Data publikacji: 02 sierpnia 2021 r. 20:24
Ostatnia aktualizacja: 03 sierpnia 2021 r. 09:07
Pamięci Wilhelminny Quistorp. Była dobrym duchem rodziny
Wilhelminna, zdrobniale nazywana przez rodzinę Minną, urodziła się w Szczecinie. Fot. Denkmal Pomorze  

Minął dokładnie rok od ważnego odkrycia Denkmal Pomorze, którym bez wątpienia jest odnalezienie nagrobka należącego do pierwszej żony Johannesa Quistorpa - Wilhelminny z domu Theune. Przypomnijmy, że prace prowadzone były na terenie dawnego cmentarza Zakładu Opiekuńczego „Bethanien", który znajdował się przy obecnej ulicy Wawrzyniaka.

- Dla nas samych to wydarzenie niezwykle istotne, ponieważ potwierdziło, że obrany przez nas kierunek był słuszny i dawał nadzieje, na kolejne odkrycia dotyczące rodziny Quistorp. Miało to miejsce podczas następnych spotkań - przypomina Łukasz Jaszczyk ze Stowarzyszenia Denkmal Pomorze. - O samej Minnie wiemy dość dużo, szczególnie dzięki biografii napisanej przez jej córkę Marię Fisher. Jej płytę również znaleźliśmy na dawnym terenie „Bethanii".

Wilhelminna, zdrobniale nazywana przez rodzinę Minną, urodziła się w Szczecinie i była dobrym duchem rodziny.

- Historie rodzinne wspominają, że przed ślubem z Johannesem zachorowała na ciężką chorobę psychiczną i zawierzyła swoje zdrowie i życie Matce Boskiej - dodaje Łukasz Jaszczyk. - Od tamtej chwili żyła niezwykle skromnie, poświęcając się pracy

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 64% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-08-2021

 

Autor: Karolina Nawrocka
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Bałuka
2021-08-03 09:06:38
Ot, znalazł się "znaFFca/znaFFczyni " przeszłości miasta. Spacerujesz po Lasku Arkońskim..dzięki dobroci rodziny i samego Johannnesa. Quistorpowie zasługują na aleję, na godne upamiętnienie. A z Bałuką - lekka przesada.
@Baluka
2021-08-03 05:43:59
Przecież uczcili, nawet ulicę swoją dostał. A zasłużeni dla Szczecina Quistorpowie nawet ulicy nie mają.
Bałuka
2021-08-02 22:05:49
Byście Edmunda Bałulę ze Księcia robotnikow ze Szczecina co ocalił świat przed komunistycznym totalitaryzmem też godnie uczcili. No ale on Polak moze nie jest w priorytetach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA