Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Ostrożność w black friday. Jak się nie dać ponieść gorączce zakupów?

Data publikacji: 2022-11-24 13:21
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-24 13:21
Ostrożność w black friday. Jak się nie dać ponieść gorączce zakupów?
W black friday warto jest podchodzić do zakupów ostrożnie – tak aby nie dać się oszukać i nie uszczuplić portfela. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Od kilku lat zachodnie „święto" zakupów, czyli black friday odbywa się również w Polsce. W najbliższy piątek producenci i galerie handlowe będą kusić nas wyjątkowymi promocjami, namawiając do kupna produktów, których często wcale nie potrzebujemy. Na czym polega mechanizm zwabiania klientów w dni wielkich przecen i w jaki sposób zachować zdrowy rozsądek, kiedy wokół nas same wyjątkowe okazje?

Ostrożność i racjonalność to podstawowe zasady, którymi powinniśmy kierować się podczas black friday. Martyna Jasińska, psycholog z Centrum Psychoterapii i Coachingu „Synergia", podkreśla, że nasz mózg reaguje w specyficzny sposób, kiedy widzimy przekreśloną na metce cenę. Takie mechanizmy psychologiczne mogą oddziaływać szczególnie na osoby, które nie robią dużych zakupów zbyt często, a w związku z tym nie mają świadomości i wiedzy o stosowanych przez sklepy sztuczkach.

- Warto zastanowić się, czy jest mi to potrzebne, kiedy chcemy kupić kolejną rzecz, na przykład bluzkę - radzi psycholog.

Często zdarza się, że klienci kupują jakieś ubranie ze względu na obniżoną cenę, a nie jego

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-11-2022

 

Autor: (aj)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA