Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Handlowcy zacierają ręce. Nie strać głowy w czarny piątek

Data publikacji: 29 listopada 2019 r. 07:01
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:15
Handlowcy zacierają ręce. Nie strać głowy w czarny piątek
 

Wyprzedaż roku! Szykujcie portfele! Taniej nie będzie! - takie hasła kuszą klientów do zakupów w przypadający 29 listopada „czarny piątek". Zniżki, promocje, upusty i okazje oferują nie tylko tradycyjne i internetowe sklepy. Przyciągają nimi gabinety kosmetyczne, dentyści, mechanicy samochodowi. Korzystajmy, ale z głową - radzą handlowi eksperci. Ten dzień to tryumf bezmyślnego konsumpcjonizmu - grzmią przeciwnicy takiego szaleństwa zakupów.

Black Friday („czarny piątek") to dzień, kiedy sklepy organizują większe wyprzedaże. Wywodzi się on ze Stanów Zjednoczonych, obchodzony jest dzień po Święcie Dziękczynienia i jest początkiem przedświątecznych zakupów. W tym roku przypada właśnie 29 listopada. Poniedziałek 2 grudnia to Cyber Monday, czyli obniżki w sklepach internetowych.

Jak wynika ze statystyk, podczas takich wyprzedaży kupujemy głównie odzież i obuwie. Na drugim miejscu są kosmetyki i perfumy, na trzecim sprzęty elektroniczne. Co czwarty polski konsument na okazje poluje tylko w internecie, a dwie trzecie zarówno w sieci, jak i sklepach stacjonarnych.

Szczecińskie galerie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-11-2019

 

Autor: Anna Gniazdowska
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jedna wielka lipa
2019-11-29 10:05:31
Trzeba mieć nieźle zryty łeb, żeby akurat dzisiaj wybrać się na zakupy.
;/
2019-11-29 07:54:18
Skoro to jest amerykańskie święto zakupów, to dlaczego nie przeniesiono również amerykańskich obniżek, czyli 80% i to nie na wybrany asortyment, tylko daje się 20% od ceny, która była dzień wcześniej podniesiona?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA