Wtorek, 25 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Ostatnie przygotowania kapitana. Popłynie arktycznym szlakiem ku Alasce

Data publikacji: 18 marca 2022 r. 15:53
Ostatnia aktualizacja: 18 marca 2022 r. 15:59
Ostatnie przygotowania kapitana. Popłynie arktycznym szlakiem ku Alasce
Konserwy mięsne i przetwory owocowo-warzywne będą podstawą diety żeglarza samotnika. Fot. Marek KLASA  

Przy nabrzeżu Centrum Żeglarskiego w Szczecinie trwa krzątanina. To kapitan Grzegorz Węgrzyn szykuje swój jacht do arktycznej wyprawy. Na kei i na pokładzie na załadunek czekają zgrzewki z żywnością o wydłużonej trwałości.

Jak już informowaliśmy, zakupiony w Holandii przez żeglarza jacht „Regina R. II" popłynie ku Arktyce, aby pokonać Northwest Passage - Przejście Północno-Zachodnie. To droga morska łącząca Ocean Atlantycki ze Spokojnym. Jacht wypłynie ze Szczecina 23 kwietnia br., a jednym z etapów wyprawy będzie Grenlandia.

- Pierwszą wyprawę na tę wielką wyspę odbyłem przed laty - wspomina kpt. Grzegorz Węgrzyn. Płynąłem wówczas wzdłuż wschodniego wybrzeża. Teraz będę miał okazję płynąć wzdłuż zachodniego. Chcę wyruszyć z Polski wcześnie - oczywiście jeżeli będzie sprzyjała pogoda. Mam zamiar zawinąć i zwiedzić przynajmniej cztery miejsca na Grenlandii, które są opisane w locji.

Po zakupie i remoncie „Regina R. II" została przez żeglarza przetestowana w ubiegłorocznym rejsie do Zatoki Botnickiej. Jacht spisywał się znakomicie. Żeglarz zacumował na samym końcu

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-03-2022

 

Autor: Marek Klasa
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA