Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Ojciec z San Giovanni Rotondo. Lata mijają, ale nie jego urok

Data publikacji: 2021-06-13 18:13
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-13 18:13
Ojciec z San Giovanni Rotondo. Lata mijają, ale nie jego urok
San Giovanni Rotondo. Każdego roku do miejsca, gdzie święty z Pietrelciny posługiwał i zmarł, przyjeżdża 7 milionów pielgrzymów! Na jakiś czas wstrzymała tę falę pandemia. Na jak długo? Fot. Elżbieta BRUSKA  

„Wszystkiego najlepszego, ojcze Pio!" - płyną do nieba życzenia każdego 25 maja, od kilkudziesięciu lat, od tysięcy wielbicieli z różnych stron świata. Każdego roku do San Giovanni Rotondo, gdzie święty z Pietrelciny posługiwał i zmarł, przyjeżdża ich 7 milionów! Na jakiś czas wstrzymała tę falę pandemia, ale nie przeszkodziła w fetowaniu kolejnej rocznicy urodzin.

Zazwyczaj katolicy celebrują rocznice odejścia świętych z tego świata, ojca Pio 23 września, ale ogromne uczucie, jakim darzy się tego szorstkiego brata, skłania wiernych do obchodzenia jego urodzin, wytłumaczono niedawno na jakimś włoskim portalu i dalszych pytań w tej sprawie nie ma. „Dzieje się tak, jakby ojciec Pio był częścią DNA ludzi wierzących w Boga, ale jednocześnie fascynuje tych, którzy nie mają daru wiary" - czytamy na innej stronie.

Nieustraszony, niezmordowany

Urodził się 25 maja 1887 r. w Pietrelcinie, kilka kilometrów od Benevento, jako czwarte z siedmiorga dzieci w rodzinie Forgione. Imię Francesco otrzymał na cześć świętego z Asyżu. Po szkole podstawowej poszedł do prywatnego liceum

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 89% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 11-06-2021

 

Autor: Elżbieta Bruska
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wszystko jasne.
2021-06-14 06:29:07
I teraz wszystko jasne. Właścicielom boga zależy na wielodzietnych rodzinach, bo bieda powoduje, że część wejdzie do mafii boskiej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ