Czwartek, 05 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Oby nie dwie zmiany. W Policach też mobilizacja przed rekrutacją

Data publikacji: 07 czerwca 2023 r. 11:53
Ostatnia aktualizacja: 07 czerwca 2023 r. 12:11
Oby nie dwie zmiany. W Policach też mobilizacja przed rekrutacją
W „Białej Szkole” w tym roku ma powstać 14 klas pierwszych w szkole ponadpodstawowej, cztery więcej niż dotychczas. Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ  

W tym roku polickie szkoły podstawowe, prowadzone przez samorząd gminny, kończy 528 uczniów. To o ponad 80 więcej niż przed rokiem. Wielu zapewne będzie startowało w rekrutacji do szczecińskich szkół średnich. Ale i policki Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza (zwany Białą Szkołą) spodziewa się, że kandydatów będzie miał sporo więcej. Przygotowuje się do tego.

W „Białej" w tym roku ma powstać 14 klas pierwszych w szkole ponadpodstawowej.

- To cztery oddziały więcej niż dotychczas - zapowiada Mateusz Frąckowiak, koordynator ds. informacji w powiecie polickim.

To oznacza, że dyrekcja szkoły i zarząd powiatu muszą myśleć o powiększeniu swojej bazy lokalowej. Zwłaszcza że o miejsce w tej szkole ubiegają się także uczniowie z innych gmin naszego województwa, a nawet kraju (funkcjonuje tu bowiem m.in. Szkoła Mistrzostwa Sportowego - piłka siatkowa dziewcząt i chłopców), sama ma też u siebie dwa oddziały na poziomie ósmych klas, z których część uczniów zapewne także zechce kontynuować naukę w tym miejscu.

- Dokonywane są zmiany przeznaczenia dotychczasowych mieszkań służbowych na sale

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-06-2023

 

Agnieszka Spirydowicz
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA