sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Fila, czyli żywe srebro

Fila, czyli żywe srebro

Fila, czyli żywe srebro
Data publikacji: 2016-08-11 11:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:12
Wywietleń: 1836 147851

Jest mała, biała i wiecznie skora do zabawy. Z natury pogodna i lgnąca do ludzi. Łasa na pieszczoty i przysmaki. Jak ktoś mógł takie cudo wyrzucić z domu? A jednak... Bo jechał na wakacje.

Ta psina to Fila - imię nadane jej przez pracowników schroniska, bo na jej szyi teraz metalowy numer: 683/16.

- Trafiła do nas na początku wakacji. Została dowieziona przez pogotowie interwencyjne z ul. Batalionów Chłopskich - wspominają w schronisku. - Tak urocza, radosna i charakterystyczna sunia. Na dodatek w bardzo dobrym stanie, więc wydawało się, że za moment zgłosi się jej zatroskany właściciel. Niestety, najwyraźniej... pojechał na wakacje.

Fila miała dom przez 7 lat. Teraz - wśród dziesiątek innych bezdomniaków - czeka w schronisku na nowy.

- Nie widać, żeby specjalnie wyczekiwała na poprzedniego właściciela. Lgnie do wszystkich, którzy okażą jej choć odrobinę zainteresowania. Z natury pogodna i przyjazna wobec innych zwierząt. Idealnie nadawałaby się do każdej kochającej rodziny. Tym bardziej, że jest bardzo żywiołowa: skacze, biega, uwielbia spacery. Do tej pory nie mieliśmy okazji sprawdzić, jaka jest w relacjach z dziećmi. Ale zapraszamy na spacer zapoznawczy, żeby się przekonać jak wspaniała to psina - zachęcają pracownicy schroniska.

Fila wśród innych się wyróżnia. Nos czarny, a wokół niego szare piegi. Poza tym cała w bieli. Sprawia wrażenie amstaffa uwięzionego w ciele jamnika. To urok „składaka", bo głowę jej wielką natura zabawnie skomponowała z maleńkim ciałkiem i krótkimi łapkami.

Kto chciałby Filii (683/16) los odmienić: przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247. Fila czeka na dobrych ludzi pierwszym wybiegu.
* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. ZUK/schronisko

Fila, czyli żywe srebro Fila, czyli żywe srebro

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie