Wtorek 24 maja 2022r. 
REKLAMA

„Nowy europejski Bauhaus”

Data publikacji: 2021-03-25 09:04
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-16 20:23
„Nowy europejski Bauhaus”
Szczeciński przykład architektury Bauhausu na ulicy Brzozowskiego Fot. b.t.  

Piękny, zrównoważony, wspólny - te trzy słowa mają definiować „nowy europejski Bauhaus". Ma to być najkrótszy i wyrazisty manifest Europy przyszłości, która ma zapewnić wyższą jakość życia - nie tylko wybranym. Województwo zachodniopomorskie razem z Akademią Sztuki i szczecińskim stowarzyszeniem Media Dizajn włączają się w ekologiczno-gospodarczo-kulturalną inicjatywę Komisji Europejskiej.

Bauhaus to uczelnia artystyczno-rzemieślnicza powstała w Weimarze z połączenia Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł Artystycznych w 1919 r. Architektura wywodząca się z Bauhausu charakteryzuje się funkcjonalnością oraz prostotą form, a także dużą ilością przestrzeni, światła, zieleni. Dekoracja jest ograniczona do absolutnego minimum. W tym roku miną 102 lata od założenia tej szkoły. Reprezentowała najnowocześniejsze kierunki w architekturze i wzornictwie połączone z prężnie rozwijającą się wówczas technologią.

Nowy Bauhaus to idea, która ma łączyć design, ekologię, dostępność społeczną i cenową oraz inwestycje, by wesprzeć realizację Europejskiego Zielonego Ładu.

„Te idee są bliskie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-03-2021

 

Autor: (kn)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA