Czwartek 30 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Pół miliona na kulturę w konkursie marszałka

Data publikacji: 2021-03-23 18:44
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-23 18:44
Pół miliona na kulturę w konkursie marszałka
Fot. Dariusz Gorajski  

Imprezy kulturalne, festiwale, projekcje czy wystawy to tylko przykłady działań, które mogą uzyskać wsparcie w ramach konkursu marszałka województwa zachodniopomorskiego. Na ten cel można otrzymać do 30 tys. zł dofinansowania. Ogólna pula środków to pół miliona. Wnioski można składać do 9 kwietnia 2021 r.

- Samorząd województwa co roku przekazuje środki na wsparcie instytucji kultury czy po prostu dla osób na co dzień działających w tym obszarze. To m.in. stypendia w dziedzinie kultury, nagrody „Pro Arte”, stypendia Janko Muzykant czy właśnie wsparcie wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Podczas pandemii, bardzo trudnego czasu dla artystów, takie wsparcie jest wyjątkowo ważne – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Konkurs zakłada wsparcie wydarzeń kulturalnych i artystycznych w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Projekty muszą odbywać się na Pomorzu Zachodnim i być kierowane do mieszkańców naszego regionu. Zadania mogą być realizowane w różnej formie, np. poprzez organizację: koncertu, spektaklu, widowiska plenerowego, wystawy, festiwalu, przeglądu, imprezy filmowej lub interdyscyplinarnej.

Wnioskujący mogą się ubiegać się o dotacje nie niższe niż 10 tys. zł i nie wyższe niż 30 tys. zł. Wymagane jest także wykazanie w kosztorysie własnego oraz/lub pozyskanego z innych źródeł w wysokości co najmniej 20% wnioskowanej kwoty. Łączna pula środków w konkursie to pół miliona złotych. Wnioski należy składać za pośrednictwem generatora Witkac.pl. Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w konkursie znajdują się na stronie: https://bit.ly/3saGqmE.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Helikopter z Misia
2021-03-23 19:19:38
uwielbiam takie informacje. Pół miliona czyli 500 tys pln z 20 % wkładem własnym dla całego regionu to akurat 1/800 tego co dostała prywatna firma futbolowa w postaci stadionu. Czynsz wynosi 47 tys pln miesięcznie czyli inwestycja zwróci się podatnikom za jakieś 10 000 miesięcy. Może kilka tysięcy miesięcy dłużej bo trzeba spłacać kredyt ale nie mam info o wysokości odsetek.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA