Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Niskie bezrobocie, niewysokie pensje

Data publikacji: 06 czerwca 2023 r. 22:41
Ostatnia aktualizacja: 07 czerwca 2023 r. 11:30
Niskie bezrobocie, niewysokie pensje
Fot. Katarzyna LIPSKA-SOKOŁOWSKA  

Bezrobocie na poziomie 6,5 procent prognozuje w maju - ze wstępnych danych z powiatowych pośredniaków - Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. To oznacza, że w Zachodniopomorskiem bez pracy jest niespełna 40 tysięcy osób, a z rejestru urzędów pracy w regionie ubyły, w stosunku do kwietnia 2023, 1122 osoby. Ale na rynku pracy nie jest już tak dobrze jak w minionym roku - przedsiębiorcy czują spowolnienie gospodarcze: - Spadł popyt na pracę w transporcie i logistyce, duże firmy przemysłowe mają mniej zleceń, również budownictwo trwa w zastoju. Niebawem możliwe jest, że zahamowany będzie nabór w sektorze IT - ocenia Północna Izba Gospodarcza.

W całej Polsce stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w maju 5,1 proc., 0,1 pkt proc. mniej niż w kwietniu - wynika ze wstępnych danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Najniższe bezrobocie w maju br. zanotowano w Wielkopolsce - w tym regionie tylko 3 procent ludności szuka etatu. Natomiast Eurostat podsumował, że mamy najniższą stopę bezrobocia w całej Unii Europejskiej.

Jednak optymistycznie wyglądające liczby nie przekładają się na

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-06-2023

 

Katarzyna Lipska 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Mały
2023-06-07 11:30:12
Wina leży po stronie złodziejskiego państwa a nie złej woli przedsiębiorców. Państwo łupie z każdej strony, żeby mieć co rozdawać później z tych skradzionych pieniędzy patoli, której wszystko się należy a pracować nie musi. Skoro system jest opresyjny dla przedsiębiorczych i uczciwie, ciężko pracujących, bo wspiera zachowanie aspołeczne to nic dziwnego, że ludzie szukają obejść.
Mały
2023-06-07 10:18:40
Niskie bezrobocie bo ludzie nie chcą pracować za niskie stawki płacą 3,500a na umowie minimalną nikt tego nie kontroluję pracodawcy oszukują pracownika i państwo.Duzo ludzi pracuje za granicą .A pracodawcy się dziwią brak chętnych płać więcej odprowadzaj składki od faktycznego zarobku to ludzi będzie chętnych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA