Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Niedaleko jeziora w Dąbiu. Osiedle z opcją rozbudowy

Data publikacji: 2022-01-17 19:45
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-19 09:54
Niedaleko jeziora w Dąbiu. Osiedle z opcją rozbudowy
Fot. Mirosław WINCONEK  

Jeśli nic nie zakłóci planów, to niewykluczone, że jeszcze w tym roku rozpocznie się rozbudowa najnowszego z osiedli TBS-owskich na prawobrzeżu Szczecina. Trwają właśnie przygotowania do drugiego etapu tej inwestycji w rejonie ul. Pokładowej w Dąbiu.

- Jest opracowana dokumentacja projektowa inwestycji i aktualne pozwolenie na budowę. Jednak w związku z wnioskiem gminy o wybudowanie w ramach tego zadania dodatkowo żłobka oraz mieszkania chronionego przygotowywane jest zlecenie na odpowiednie dostosowanie lokali w tym zakresie. W projekcie znajdą się również niezbędne zmiany w zagospodarowaniu terenu, w tym dotyczące urządzenia niewielkiego placu zabaw dla żłobka. W związku z tym wystąpiono o zmianę decyzji o warunkach zabudowy w celu rozszerzenia jej o nowe funkcje - wyjaśnia Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

Część środków na realizację drugiego etapu tego przedsięwzięcia STBS chce zabezpieczyć, jak zresztą to się działo i dzieje przy innych projektach mieszkaniowych, z funduszy zewnętrznych. Stąd wniosek o finansowanie zwrotne złożony do Banku Gospodarstwa

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 66% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 17-01-2022

 

Autor: (MIR)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pati
2022-01-19 09:42:22
Widać wyraźnie że albo nie ma Pan dzieci albo nigdy się Pan nie starał o miejsce w Państwowym żłobku dla dziecka. Na całe prawobrzeże są aż 2 Państwowe żłobki. Szansa żeby dziecko się do niego dostało jest jak główna wygrana w totolotka. Takie żłobki powinny powstać conajmniej jeszcze dwa na Prawobrzeżu.
Łukasz
2022-01-18 22:00:14
Nie rozumiem po co ten żłobek skoro przy wyjeździe z osiedla od strony jeziora jest duży świeżo wyremontowany żłobek z dużym placem zabaw

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA