Środa 12 maja 2021r. 

Nie wszystkie instytucje kultury się otworzą. Gdzie nie pójdziemy po odmrożeniu?

Data publikacji: 2021-02-09 23:21
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-10 13:53
Nie wszystkie instytucje kultury się otworzą. Gdzie nie pójdziemy po odmrożeniu?
Fot. Ryszard Pakieser  

Nie wszystkie szczecińskie instytucje kultury zdecydowały się na to, by - zgodnie z nowymi wytycznymi rządu - otworzyć się 12 lutego. Przypomnijmy, że tą datą, jako możliwą do uruchomienia na nowo działalności teatrów, filharmonii i kin, zostali zaskoczeni szefowie tych placówek, jak też widzowie. Wcześniejsze rozporządzenie „zamknęło" bowiem te instytucje do 14 lutego.

W środowisku ludzi kultury dość sceptycznie przyjęto informację, iż kina, teatry i filharmonie zostają otwarte „na próbę i warunkowo na dwa tygodnie". Istnieje bowiem obawa, że 26 lutego będzie ostatnim dniem pracy tych instytucji przed kolejnym „zamrożeniem". Gdzie zatem nie wybierzemy się jeszcze w nadchodzący weekend w Szczecinie?

Orkiestra Baltic Neopolis Orchestra nie zaprosi widzów do sali koncertowej na walentynkowy występ, ale będzie to wydarzenie online.

- Na razie zostajemy przy koncertach w sieci. Zastrzeżenie, jakie usłyszeliśmy, że instytucje zostają otwarte na próbę, nie zachęca do organizacji występów z publicznością. Boimy się sytuacji, że na przykład na kilka dni przed koncertem rząd ogłosi ponowne

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-02-2021

 

Autor: Monika Gapińska

Komentarze

chester
2021-02-10 01:47:04
Po "odmrożeniu" nie powinniśmy wchodzić ani do zamrażarki, ani do mikrofalówki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ