Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Najstarszy zakład fotograficzny w Szczecinie. Minifot w lipcu kończy 50 lat [GALERIA]

Data publikacji: 2022-06-25 16:28
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-25 16:28
Najstarszy zakład fotograficzny w Szczecinie. Minifot w lipcu kończy 50 lat
Fot. Agata JANKOWSKA  

Jego witrynę znają wszyscy szczecinianie: kto z nas nie zatrzymał się chociaż na chwilę, aby pooglądać wyeksponowane archiwalne zdjęcia Szczecina lub portrety jego mieszkańców? Zakład fotograficzny Minifot działa nieprzerwanie od 1972 roku. Usytuowany przy alei Wojska Polskiego, został założony przez znanego szczecińskiego fotografa Konrada Stanisława Salamona - dziadka obecnej współwłaścicielki zakładu Olgi Iwanow. Dzisiaj to prowadzi go razem z mamą, wprowadzając do oferty nowe, zgodne z duchem czasów propozycje. W tym roku Minifot obchodzi swój jubileusz.

Miasto żywe, tłoczne, ciągle w ruchu…

W lipcu minie 50 lat od założenia zakładu, który jest dzisiaj niekwestionowanym symbolem miasta i miejscem nostalgicznych wspomnień. Bo przecież prawie każdy robił tam zdjęcia do dokumentów.

- Dziadek zaczął fotografować Szczecin znacznie wcześniej, jeszcze po wojnie - opowiada Olga Iwanow.

Zanim powstało sławne studio, Konrad Salamon imał się różnych prac, fotografia jednak od zawsze, co podkreśla jego wnuczka, była jego największą pasją.

- Na początku miał studio na

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-06-2022

 

Autor: Agata Jankowska 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mariner
2022-06-26 17:21:44
@Agata Jankowska To nie jest najstarszy zakład florystyczny w Szczecinie. Jednym z najstarszych był zakład Foto Tycjan przy ulicy Jagiellońskiej, powstały na początku lat 50-tych. Proszę jakoś poprawić ten artykuł, albo najlepiej, napisać go od nowa, zgodnie z faktami.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA