niedziela, 07 marca 2021r.

Najnowszy moderus na torach [GALERIA]

Data publikacji: 2021-01-20 16:19
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-21 08:57
Najnowszy moderus na torach
 

W miniony weekend na szczecińskie tory wyjechał najnowszy z nabytków spółki Tramwaje Szczecińskie. To pierwszy z dwóch zamówionych w częściach składaków z poznańskiego Modertransu. Zmodyfikowany model Moderus Beta MF29 AC BD przystosowany jest do ruchu dwukierunkowego.

Pojazd ma dwie kabiny motorniczych z pulpitami sterowniczymi oraz po obu stronach pudła po trzy pary drzwi podwójnych i dwie pary pojedynczych. Siedzeń dla pasażerów jest w nim w sumie 46, z czego sześć uchylnych w środkowej części składu z niską podłogą i dwoma stanowiskami dla niepełnosprawnych, do przewozu rowerów lub wózków, a w podłodze też dwie rampy do wjazdu i wyjazdu - po jednej dla danego kierunku jazdy. Po połowie miejsc usytuowanych zostało w zależności od danego kierunku jazdy tyłem lub przodem.

Drugi z zakupionych składów zmontowany też już znajduje się w szczecińskiej zajezdni Pogodno, gdzie szykowany jest do swego inauguracyjnego wyjazdu. Powinien wyruszyć w regularne trasy również w tym miesiącu. Ten, który zainaugurował jazdy na linii nr 7 w sobotę, zdążył już doświadczyć „przygody" za sprawą

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-01-2021

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

czyżby
2021-01-21 23:15:23
cofamy się w rozwoju użytkowania tramwajów ze złomowiska?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ