Wtorek 25 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Na szlakach wiodących do portów Szczecin i Świnoujście. Coraz więcej nowych torów

Data publikacji: 2021-05-31 20:58
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-31 20:58
Na szlakach wiodących do portów Szczecin i Świnoujście. Coraz więcej nowych torów
W portach zmodernizowanych zostanie blisko 100 km torów, w tym 61 km w Szczecinie. Fot. ZMPSiŚ  

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz PKP Polskie Linie Kolejowe są w trakcie realizacji inwestycji, której celem jest poprawa dostępu kolejowego do portów. Dotychczas ułożono już blisko 50 km nowych torów z zaplanowanych 100 km. Po zakończeniu prac możliwy będzie przewóz większej ilości towarów z i do obu portów.

- Zanim będą układane nowe tory, pod torowiskiem wzmacniany jest grunt, wykonywane jest odwodnienie, by zapewnić sprawny przejazd cięższych pociągów towarowych - wyjaśnia Monika Woźniak-Lewandowska z ZMPSiŚ. - Sprawny i bezpieczny przewóz towarów do portu zapewni też przebudowa trzech wiaduktów i mostu kolejowego nad rzeką Parnicą. Wykonawca montuje również słupy i konstrukcje wsporcze nowej sieci trakcyjnej. Instalowane są kolejne urządzenia sterowania ruchem, ważne elementy układu torowego, odpowiadające za sprawną i bezpieczną obsługę pociągów.

W porcie Szczecin przebudowywana jest infrastruktura kolejowa na Ostrowie Grabowskim. Docelowo pojawi się pięć km nowej magistrali. Z kolei w porcie Świnoujście w rejonie Euro Terminalu budowane są nowe tory.

-

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 60% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 31-05-2021

 

(isz)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA