Niedziela, 02 kwietnia 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Jak dotrzeć do plaży w Łunowie?

Data publikacji: 15 kwietnia 2021 r. 14:56
Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2021 r. 20:24
Jak dotrzeć do plaży w Łunowie?
Fot. BiK UM Świnoujście  

W najbliższych planach inwestycyjnych urzędnicy ze Świnoujścia uwzględnili powstanie dwóch przejść pieszo-rowerowych pod torami w Łunowie, które ułatwią mieszkańcom i turystom dojście do tutejszej plaży.

Sprawa ciągnie się od wielu lat. Już w 2014 roku projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego zakładał budowę kładki nad torami. Konstrukcja jednak nigdy nie powstała. Samorządowcy przez lata toczyli rozmowy z przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych. Z czasem pojawiła się koncepcja budowy przejścia nie nad, ale pod torami. Czy tym razem uda się zrealizować plan? Do dzisiaj do plaży wiedzie wydeptana ścieżka, z której regularnie korzystają mieszkańcy.

- Optymalnym rozwiązaniem bezpiecznego pokonywania torów będą więc bezkolizyjne przejścia, które mogą wkrótce powstać w tej okolicy. To najlepsze z możliwych rozwiązań. Wygodne dla przyszłych użytkowników - przyznaje Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Planowane przejścia - pod linią kolejową nr 401 (bliżej ulicy Wolińskiej) i pod linią kolejową nr 996, stanowią element połączenia pieszo-rowerowego od ronda w Łunowie w

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 59% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-04-2021

 

Autor: BaT
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA