Niedziela, 26 marca 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Na dworcu kolejowym w Koszalinie startują prace budowlane

Data publikacji: 15 marca 2023 r. 15:32
Ostatnia aktualizacja: 15 marca 2023 r. 15:38
Na dworcu kolejowym w Koszalinie startują prace budowlane
Rozpoczyna się budowa nowego dworca w Koszalinie. Stary zostanie rozebrany, zmieni się także jego najbliższe otoczenie. Fot. Elżbieta KUBOWSKA  

Rozpoczyna się budowa nowego dworca kolejowego w Koszalinie. Powstanie nowoczesny obiekt, zaprojektowany zgodnie ze współczesnymi trendami, komfortowy i ekologiczny. Polskie Koleje Państwowe SA przekazały wykonawcy plac budowy.

Pierwszym zadaniem wykonawcy - firmy Alstal Bydgoszcz - będzie organizacja placu budowy i przygotowanie dworca tymczasowego, do którego zostanie przeniesiona obsługa podróżnych na czas inwestycji. Dworzec tymczasowy będzie umiejscowiony w lokalu znajdującym się w tunelu pod aleją Armii Krajowej. Podróżni znajdą w nim poczekalnię oraz kasy biletowe.

- Budowa nowego dworca kolejowego w Koszalinie jest spełnieniem naszych deklaracji złożonych mieszkańcom Pomorza Środkowego - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. - W całej Polsce modernizujemy i budujemy dworce, stacje i przystanki kolejowe: w ciągu ostatnich siedmiu lat było już ponad 850 takich obiektów. Wszystko to pokazuje, że konsekwentnie dążymy do celu, jakim jest bezpieczna, komfortowa i przewidywalna polska kolej.

Nowy dworzec w Koszalinie będzie jednym z nowocześniejszych obiektów tego

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-03-2023

 

(ek)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA