Niedziela, 26 marca 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Bieg po indeks

Data publikacji: 05 marca 2023 r. 11:32
Ostatnia aktualizacja: 05 marca 2023 r. 11:32
Bieg po indeks
 

Będzie to już 26. edycja organizowanego wspólnie przez Politechnikę Koszalińską i Urząd Miejski w Koszalinie konkursu „Bieg po indeks”. Mowa o jednym z najstarszych tego typu konkursów w Polsce, którego celem jest promowanie nauk ścisłych. Co roku przystępuje do niego ponad tysiąc uczniów szkół średnich z całej Polski.

– Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy z zakresu matematyki, fizyki i informatyki, zmotywowanie młodzieży do podejmowania zmagań konkursowych, a także poćwiczenie przed zbliżającą się dużymi krokami maturą – mówiła rektor Politechniki Koszalińskiej dr hab. Danuta Zawadzka.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy rywalizacji zmagać się będą z zadaniami z matematyki, fizyki i informatyki w trzech etapach. Pierwszy prowadzony będzie poprzez stronę internetową konkursu. Drugi składający się z 15 zadań przeprowadzony zostanie za pomocą platformy e-learningowej. Etap finałowy będzie miał także formę pisemną, ale odbędzie się na terenie Politechniki Koszalińskiej. Potrwa on 2 godziny.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody pieniężne wysokości od 500 do 1000 zł. Poza tym trójka najlepszych uczestników spośród tych, którzy zdecydują się studiować na koszalińskiej uczelni, otrzyma stypendia od 2000 do 3000 zł.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji „Biegu po indeks” przyjmowane będą za pośrednictwem szkół do 10 marca. Finałowe zmagania zaplanowano na 31 marca. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpią w połowie kwietnia w koszalińskim magistracie. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA