Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Może za 10 lat będzie tu Forum Ekonomiczne? Pobierowo mierzy wysoko

Data publikacji: 08 stycznia 2021 r. 18:52
Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2021 r. 20:22
Może za 10 lat będzie tu Forum Ekonomiczne? Pobierowo mierzy wysoko
Fot. Roman Ciepliński  

Zachodniopomorskie Pobierowo ubiegało się o powierzenie mu organizacji jednego z największych w Europie, a największego w Polsce - kongresu gospodarczego - Forum Ekonomicznego. Niestety, bez sukcesu. Wydarzenie to przez 28 lat odbywało się w małopolskiej Krynicy-Zdroju. W ubiegłym roku z powodu ogłoszenia powiatu nowosądeckiego tzw. czerwoną strefą, forum przeniesiono do dolnośląskiego Karpacza.

Po 28 latach najważniejszy polski kongres gospodarczy - Forum Ekonomiczne pożegnało Krynicę-Zdrój. Trwa przetarg, który ma wyłonić nowych partnerów i nową lokalizację kongresu. Komisja przetargowa po przeanalizowaniu ofert zdecydowała, że do 25 stycznia wyłączność na dalsze negocjacje otrzymuje województwo dolnośląskie, słowem - Karpacz. Oferty województwa małopolskiego z Krynicą i województwa zachodniopomorskiego z Pobierowem zostały odrzucone.

Jak to się stało, że Pobierowo zgłosiło swoją kandydaturę do organizacji tak wielkiej imprezy i czy miało ku temu podstawy? To pytanie wydaje się jak najbardziej zasadne.

Gratulacje dla Krynicy-Zdroju

Forum Ekonomiczne od 1992

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 85% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 08-01-2021

Autor: Roman K. CIEPLIŃSKI
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA