środa, 28 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Na budowie hotelu Gołębiewski w Pobierowie

Na budowie hotelu Gołębiewski w Pobierowie [GALERIA]

Na budowie hotelu Gołębiewski w Pobierowie
Data publikacji: 2020-10-17 16:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-21 11:37
Wywietleń: 26387 479600

W Pobierowie nad samym brzegiem morza powstaje największy w Polsce pięciogwiazdkowy hotel Gołębiewski, który będzie mógł jednorazowo przyjąć 3 tys. gości. Pierwotnie inwestor, właściciel kilku hoteli w Polsce (Mikołajki, Wisła, Karpacz, Bydgoszcz) Tadeusz Gołębiewski, planował jego otwarcie w przyszłym roku, ale plany te na pewno nie zostaną zrealizowane.

Przyczyną jest m.in. pandemia, która spowodowała, że na budowie pracuje znacznie mniej robotników z Ukrainy niż przed jej wybuchem. 

Do wybudowania jest jeszcze ostatnie piętro od strony wschodniej, a potem roboty wykończeniowe. Wykonano już elewację budynku od strony zachodniej, powstawiano okna, ale teraz są do wykonania najbardziej pracochłonne prace: otynkowanie wszystkich ścian we wnętrzu hotelu, położenie instalacji elektrycznych i sanitarnych oraz prace wyposażeniowe. To pochłonie wiele miesięcy.

Hotel robi wrażenie swoim ogromem. Korytarze są tak potężne, że śmiało mogą się na nich mijać dwa samochody osobowe. Do recepcji mogą wjechać przynajmniej dwa autokary. Pokoje są ogromne i niekiedy „dwójki” są dwa lub trzy razy większe od tych, jakie znamy w innych obiektach. Garderoby w apartamentach mają tyle półek, półeczek i wieszaków, że w zasadzie każdą koszulę, bluzkę czy też bieliznę można składować na jednej półce.

Nie będzie to tylko hotel, ale także centrum kongresowe z kilkoma salami. Jedna z nich, na najwyższym piętrze, pomieści ok. 2 tys. uczestników. Wykonano także windę dla samochodów osobowych, które będą mogły mieć tu swoją prezentację. Powstały dwie sale kinowe, amfiteatr i place zabaw dla dzieci.

Budowana jest także część basenowa i spa - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Gotowa jest niecka 100-metrowego basenu na zewnątrz (w głębi naziemny parking), w którym będzie basen pływacki na 50 metrów i baseny sportowe i inne. Obok powstaje basen 50-metrowy ze słoną wodą. 

Hotel Gołębiewski

Przyznać trzeba, że widok z dachu hotelu jest imponujący: przy dobrej pogodzie widać z niego nawet gazoport w Świnoujściu. Tyle tylko, że Gołębiewski nie planuje zrobienia na dachu kawiarni, która na brak chętnych na pewno by nie narzekała. Ale zapewne kiedyś powstanie.

Czy obiekt będzie tętnił życiem i zapełni się kompletem trzech tysięcy gości? - pytanie te zadaje sobie wielu. Latem zapewne tak, ale czy po sezonie tak się stanie? - przekonamy się za kilkanaście miesięcy. 

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI
Na budowie hotelu Gołębiewski w Pobierowie Na budowie hotelu Gołębiewski w Pobierowie Na budowie hotelu Gołębiewski w Pobierowie Na budowie hotelu Gołębiewski w Pobierowie Na budowie hotelu Gołębiewski w Pobierowie Na budowie hotelu Gołębiewski w Pobierowie

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Pobierowo zyskuje! Będą klienci, będzie biznes, będzie rozwijał się handel, gastronomia i usługi.Będzie praca i dochody.
2020-10-21 10:55:22
Andi.
Kto na to pozwolil? Gdzie jest PiS?
2020-10-19 13:01:05
Pani
Do wszystkich tych co o drzewach gadają, może zamiast krytykowac to przydałoby się doczytać. Pan Gołębiewski równa ilość wyciętch drzew, ponownie zasadzil w okolicy hotelu.
2020-10-19 11:08:38
Opole
Piękne Pobierowo w tym momencie traci swój urok. Od 45 lat tam jeżdżę i uważałam ten zakątek Polski za najpiękniejszy. Kto pozwolił na budowę takiego molocha który po prostu bezczesci piękno przyrody ile przy tym jej zniszczono. Kiedy świat się opamięta. Połowa wybrzeża już należy do Niemców reszta do pazernych chciwych ludzi którzy za wszelką cenę chcą pomnażać swój majątek.A gdzie miejsce dla ludzi którzy kochają spokój, dziką plażę.Oby ten szkaradny obiekt nigdy nie ruszył.
2020-10-19 09:57:46
Boger
Pan Tadeusz zaczynał od produkcji słonych paluszków, potem wafelków do lodów i tak już poszło, to biznesmen z prawdziwego zdarzenia.... brawo, tak trzymać !
2020-10-19 08:50:32
The shit of the mastodont.
(floating)
2020-10-18 23:17:57
@ Grześ
Idzie Grześ przez wieś. Bardzo długa wieś, jeszcze nie wylazł.
2020-10-18 20:24:25
wszystko wszystkim
ale na tyle tysięcy ludzi to potrzebna będzie oczyszczalnia ścieków!, może też ujęcie wody.
2020-10-18 20:22:06
@ Slawek
pierwszy komentarz pewnie od samego gejmsa, na szczeście bezdzietnego, resztę załatwi biologia...
2020-10-18 18:51:47
Grześ
Panie Tadeuszu dziękuję za to co zrobiłeś. Każdy chciałby dojść do takiego majątku nikogo nieokradając. Jestem dumny że znam takiego Polaka. Do zobaczenia w Pobierowie.
2020-10-18 18:41:53
Ed
Dla uchodźców jak znalazł będzie poza sezonem,w sezonie pińsety plusy przyjadą i będzie git.Redaktor już mości sobie pokój z dobrym widokiem
2020-10-18 18:39:19
Slawek
Super podziwiam ale zazdroszczą. To nieroby z 500+ brać przykład. Do roboty a nie narzekać ze wydmy drzewka
2020-10-18 16:30:01
moloch
Przytłaczający no ale redaktorowi sie wybitnie podoba i nic na to nie poradzisz
2020-10-18 16:24:38
Sławek
Super!!! Gratulacje Panie Tadeuszu Bardzo skromny gigant biznesu podziwiam i gratuluję! Korzystam z obiektów od ponad. 20 lat. Szacun
2020-10-18 16:21:33
Przecież to budowlany skandal dokładnie jak zamek w Puszczy Noteckiej.
.
2020-10-18 15:21:29
kadzielna oferta dla Kuriera -
Biała szałwia pęczek kadzidło wysoka jakość 10,94 zł Duży zestaw palo santo + 2x szałwia biała 69,90 zł Palo santo kadzidło drewno święte drewno Indian 25g 20,00 zł Które zastosowano do artykułu?
2020-10-18 14:19:53
Abrakam Linkoln
I oto znajdujemy się na budowie, tego przepięknego, jakże bliskiego sercu każdego Polaka obiektu. Szpaler drzewek, zdaje się kłaniać w powitalnym geście.
2020-10-18 14:02:22
@ Hania
młodaś, krzepka. Co dla ciebie oblecieć z mopem jedno piętro!
2020-10-18 13:49:57
Hania
Bardzo się cieszę że powstanie tylko szkoda że jeszcze długo poczekamy na otwarcie. Polecam wszystkim którzy chcą dobrze spędzić urlop w tak dobrych hotelach, profesjonalna obsługa i nie powtarzalny klimat.Czekam z utęsknieniem na otwarcie ,tylko trzymać kciuki żeby jak najszybciej.
2020-10-18 13:07:23
Czy pan Roman G. ma tam jakieś apartamenta?
.
2020-10-18 12:50:49
Otwórzcie You Tube
- wrzućcie "porzucone największe budowle" (czy jakoś tak). Kiedy ten potwór zacznie się rozpadać?
2020-10-18 12:48:44
Łukasz
Panie Tadeuszu serdeczne gratulacje zazdroszczę pozytywnie pomysłowości po co Egipty Hiszpanie nie możemy się doczekać otwarcia 😀 czekamy z utęsknieniem kibicujemy Panu całą rodziną!
2020-10-18 12:38:39
Polak
Kto dał zezwolenie na budowę takiej szkarady. Jedno z ładniejszych miejsc zostało oszpecone przez pazernych gości. SKANDAL
2020-10-18 10:57:03
?!
Choć budowany z taką samą irracjonalną ludzką butą jak piramidy egipskie, postoi chyba krócej.
2020-10-18 10:21:51
akali
Boże, tyle przyrody zniszczonej... :((
2020-10-18 10:16:58
Pozwolenie
Pozwolenie na budowanie tej szkarady architektonicznej w tym miejscu chyba nielegalne
2020-10-18 10:16:18
Joanna
I tylko wydm szkoda....
2020-10-18 10:09:11
To nie dla Polaków
Przecież to inwestycja dla niemieckich emerytów, jak zresztą większość lepszych hoteli na zachodnim wybrzeżu. Przeciętny Helmut czy Helga ma refundowany taki pobyt ze swoich kas chorych jako sanatoryjny. Rozmawiałem kiedyś z Niemcami w Laoli w Pobierowie. Hotel dostaje przelewy z niemieckich kas chorych.
2020-10-18 10:07:51
letnik
Za pięć lat będzie w programie tv, "Porzucone wielkie budowle świata". Z przyjemnością wtedy obejrzę wypoczywając w Niechorzu albo w Wisełce.
2020-10-18 09:53:34
Pobierowo
W ktorym miejscu w Pobierowie powstaje hotel?
2020-10-18 09:19:56
Nona
Szkoda normalnych plażowiczów.Bo jak policzyć ze chociaź 1/5 gości hotelowyvh będzie chciała wyjśç na plaże togdzie się podzieją.Przecieź nie jest ona z gumy.Poza tym tak duży obiekt budzi odraze, kołchoz.I nie łudźcie się , że właściciel będzie dobrze płacił.Popytajcie w Wiśle.
2020-10-18 08:37:56
@Kibicowski
Wszyscy wiedzą, że powstaje Hilton z wyjątkiem Hiltona!
2020-10-18 08:26:09
kasa=kasia
Informacja bardzo na czasie.Około 300 statków pasażerskich stoi w krzakah lub zawieżli na złomowisko z braku szans na turystyke.Przewidywany czas uruchomeinia z 20 lat.Turystyka lotnicza została zamknieta przewidywana data otwarcia za 10 lat.Firma Gołębiewski lada miesiac bedzie najwiekszym bankrutem w Polsce. Nie dlatego ze goscia nie lubie.Turytyka padła na Szeszelach w Indiach w USA dlaczego Gołębiewski musi sie wyrózniać.
2020-10-18 06:22:02
Kibicowski
W Pobierowie powstaje jeszcze jeden duży hotel bodajże Hilton i to w centrum Pobierowa
2020-10-18 00:42:24
No, No
Drzewka PO-sadzi na dachu... i ciekawe jak dluugo "beda sie trzymaly" te Ukrainskie roboty... nim nastapi kolejny Remont ??/!
2020-10-18 00:01:36
????
Bydgoszcz??? Chyba Białystok. W Bydg.nie ma Gołębiewskiego.
2020-10-17 23:17:34
Białystok
W Bydgoszczy to nie widziałam hotelu Pana Gołębiewskuego, ale w Białymstoku jest :)
2020-10-17 22:55:39
?
A co z konfliktem interesów, opisanym przez TVP, dyrektora tego obiektu?
2020-10-17 22:53:59
@ Justyna
a PARTNER przy czym robi?
2020-10-17 22:34:13
ale moloch
a tak przy okazji to ile drzew wycieli?
2020-10-17 22:16:44
Justyna
Chętni będą, niektórzy potrzebują miejsca w którym mają wszystko pod ręką. Od kiedy mam dzieci wybieram tylko takie miejsca na wypoczynek😊
2020-10-17 22:16:24
Ajsza
Super hotel
2020-10-17 22:11:23
@ Agnes
Ile za noc?
2020-10-17 21:43:10
APROPOS
A wszyscy na swiecie zachwycaja sie hotelami na Florydzie szczególne w MAIAMI Tylko w u nas żle. Powinni więcej takich hoteli i Spa wybudowąć to byłaby nadzieja na spadek cen. A drzew u nas dostatek
2020-10-17 21:20:19
Oj pamiętam ci ja PANA REDAKTORA jeszcze z dość twardej komuny.
Oj... Oj...
2020-10-17 21:13:19
@Jackob
Jeżeli dobrze pamiętam, to pan redaktor niejednokrotnie krytycznie się odnosił się do tej inwestycji. No, ale jak to mówią, tylko krowa nie zmienia poglądów. Widocznie pan redaktor ma następnego, oprócz właścicieli Sandry i Sahary przyjaciela na wybrzeżu.😁😁😁
2020-10-17 21:05:27
@ D.K.
Dawno temu a wówczas już wiekowy człowiek opowiadał mi o czasach przedwojennych. Do jakiegoś większego miasta przyjechała wycieczka dzieci ze wsi, żeby zobaczyć miasto. Jak zobaczyli dwupiętrowe domy wołali - a dyć! a dyć!. to, to chałupa na chałupie stoi!! Tyz byli pod wrażeniem.
2020-10-17 20:45:54
cdn.
Zemglilo mnie.
2020-10-17 20:43:09
Super
Uwazam ze hotel bedzie super i wlasnie w tak duzym hotelu m9zna zaznac ciszy i spokoju wiem co mowie i wlasnie dlatego wole duze hotele bo nie 9bija sie czlowiek jeden o drugiego bo jest pr'estrzen i to jest komfort w wypoczywaniu
2020-10-17 20:38:58
Edek
Autor tak się podniecił, że pomylił Białystok z Bydgoszczą. Wszycy hejterzy powyżej - siedźcie dalej na swoich zadupiach i korzystajcie z życia i nie przeszkadzajcie innym.
2020-10-17 20:37:50
@ Jackob
Grabula Stary! Dokładnie też tak pomyślałem.
2020-10-17 20:35:14
Agnes
Napewno odwiedze ten hotel super ze cos takiego powstanie.
2020-10-17 20:30:08
D,K
Widziałam w tym roku. Hotel robi wrażenie. Tylko szkoda drzew.
2020-10-17 20:08:39
Zdziwiony
Redaktor widać pod wrażeniem
2020-10-17 19:55:48
Bombardier
Byłem w Pobierowie w wojsku Jesien 95! Jednostka wojskowa była na miejscu tego kolosa łezka kręci się w oku!
2020-10-17 19:50:39
Hotel
Ciekawe cxy znajdą tyle Janusxy aby z jednego kolchozu w bloku przyjechali do drugiego kolchozu nad morzem. Gigantomania byla modna ale w latach 70 ub wieku ale teraz ludzie do wypoczynku sxukaja spokoju, ciszy i luksusu w obecnosci przyrody
2020-10-17 19:44:07
dla kogo
Hotel wybudują , 500+ wykorzysta bony i kolejny rekord zachorowań na Covid będzie pobity
2020-10-17 19:29:59
Jackob
Oj to chyba sowicie ugościli redaktora. Aż dziw że bez cienia krytyki.... No no piekny obiekt. Omijac z daleka.
2020-10-17 19:24:52
Gość
Plaża prywatna będzie dla tych 3tysiecy myślę że prędzej padnie interes niż będzie przynosił dochochdy
2020-10-17 18:53:41
Jan
Pan Golemwiewski zatrzymał się w czasie jakieś 30 lat temut.
2020-10-17 18:30:48
Ewka
Skoro ten super objęły posiada wszystko to powinien zajmować mniej atrakcyjne miejsce. Szkoda wybrzeża zabierać normalnym ludziom. On powinien być np na wyrobiskach po kopalniach odkrywkowych! Rzeczywiście szkoda przyrody! Czym się chwalić ?
2020-10-17 17:30:20
Z pewnością znajdą się intelektualne dżdżownice zachwycone tym potworem,
tym świętokradztwem na ciele Polskiej Przyrody.
2020-10-17 17:29:39
ktoc
gigantomania??? i to wszystko dla niemiaszków, koniu już tu nie przyjedzie!
2020-10-17 17:25:34
Potworne.
Co zostanie z naszego wybrzeża? Przyrody. Co za zwierzęca ludzka pazerność na szmal. Następny będzie już zupełnie na plaży jak ZATOKA SZTUKI w Sopocie. Odechciewa się wszystkiego.
2020-10-17 17:21:52
as
korona zweryfikuje ten obiekt
2020-10-17 17:09:27
kolejny gargamel
Szkoda przyrody...
2020-10-17 16:56:40
Hotel
To dno, blokowiko a nie hotel. SZKODA TYLKO ZNISZCZONYCH DRZEW.
2020-10-17 16:22:59