Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Mobilizacja w portach. Więcej węgla z importu

Data publikacji: 2022-07-28 13:53
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-29 11:04
Mobilizacja w portach. Więcej węgla z importu
W ostatnim czasie coraz więcej węgla obsługuje m.in. port świnoujski. Fot. Marek CZASNOJĆ  

Wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski poinformował niedawno, że możliwości przeładunku węgla w polskich portach zostały na ten rok powiększone. Wojna na Ukrainie i kryzys energetyczny nią wywołany mają znaczący wpływ na przewozy. Porty w Szczecinie i Świnoujściu podejmują starania, by jak najlepiej sprostać tym wyzwaniom, gwarantując tym samym zaspokojenie potrzeb żywnościowych i energetycznych, co wiąże się m.in. z obsługą większych ilości węgla z importu.

Od pewnego czasu widać zwiększony ruch w zespole portów, jeśli chodzi o obsługę węgla. Spory wzrost obsługi tego towaru zanotowano już w czerwcu.

Obecnie duże masowce z węglem przyjmuje OT Port Świnoujście. Przy nabrzeżu Hutników zacumował „Orient Cavalier", mający nośność ponad 114 tys. ton. Z kolei do nabrzeża Górników dobił w środę masowiec „Amis Ace" z węglem dla polskiej energetyki. Przez kilka dni stał na redzie portu, czekając, aż się zwolni miejsce po „Medi Zuoz". To statek, który też dostarczył węgiel. Obydwa masowce mają przeszło 60 tys. ton nośności. Towar pochodzi z USA, Kolumbii czy Indonezji.

W porcie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 28-07-2022

 

(ek)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@bezpieczniki
2022-07-29 09:25:22
Bezpieczniki Demokracji to jak Tusk nawołuje do siłowego przejęcia władzy w urzędach. Silni ludzie mają wyprowadzać gości na bruk. Takie to pojęcie demokracji przywiózł Tusk z Brukseli i Berlina. Pamiętamy jak za Tuska strzelano do górników i podpalano budki pod ruską ambasadą. To są wzorce i bezpieczniki demokracji po moskiewsku
@Popijając kawkę ...
2022-07-28 22:49:04
Weź ty się człowieku zdecyduj czy jesteś za węglem i wtedy podwyżki ci przeszkadzają, czy jesteś za mroźnym powietrzem w domach i wtedy popierasz podwyżki z całych sił, bo na razie prezentujesz stanowisko dokopać Pis z każdej strony, za wszelką cenę. Nawet własnego błaźnienia się. A w Niemczech węgiel nie miał prawa podrożeć, bo oni nadal kupują u Putina, a nie w Kolumbii czy Indonezji dokąd Polaków wywiodła polityka obłąkańców klimatycznych (tu chodzi o burzenie kopalń, a nie embargo na Putina)
Popijając kawkę ...
2022-07-28 21:35:17
Skoro jest tak jak PISzecie , to dlaczego w Niemczech wyńgiel podrożał o 18% ,a w Wolsce Kaczej PRLki o 154% rok do roku ?? Trzeba było trzymać i negocjować z UE , a nie skakać , jak wesz i z chorągwią przed pochód PISowskie pachołki :)))
@2022-07-28 19:26:53
2022-07-28 21:21:49
Własne potężne zasoby surowca energetycznego, to niesamowicie ważny element przewagi konkurencyjnej, którą Polska mogła osiągnąć. Nic zatem dziwnego, że Unia i jej krajowa agentura, która dostaje wysypki na sam dźwięk słów "interes narodowy" byli za "zieloną" przemianą. Unia nie zarezerwowała tez środków na taką dewastację systemu energetycznego, bo tu trzeba mówić o bilionach zł, a nie miliardach (a wszystko to na przemiał) Mam nadzieję, że mroźna zima otrzeźwi niejednego! Ciebie też!
do PO_niższego PO_j
2022-07-28 20:12:22
PiS_e PO_jeb ".. i 800 mld. zł do wzięcia ," O q.-a! Tyle kasy jest do wzięcia! W "demokracji liberalnej" dają za darmo! Trza umierać!
do popij kawę i myśl
2022-07-28 19:26:53
Owszem opozycja ( przed wojną 24.02.2022) , jak i cała UE jest za zieloną przemianą , nawet kasę w KPO nam zarezerwowała , ale nikt w UE nie będzie sponsorował dyktatorskich zapędów Kaczysyna ... Wystarczy "załączyć bezpieczniki demokracji i praworządności" i 800 mld. zł do wzięcia , ale tylko do końca roku ....MOŻE TYM RAZEM DOTRZE ???
DO popij kawę i myśl
2022-07-28 19:16:47
Najpierw przeczytaj całość ze zrozumieniem , a nie podskakujesz , jak PISowska wesz na grzebieniu Kaczysyna :)))
POPIJAJĄC KAWKĘ...
2022-07-28 19:14:31
Wy zakłamani fanatycy Kaczelnika odpowieddzcie sobie na pytanie ( mnie nie musicie) kto podejmuje takie decyzje przed zimą ( nie rozmawia ze strategicznymi elementami gospodarki o STANIE ZAOPATRZENIA W WYŃGIEL ??? tYLKO KACZOR PRZELICYTOWAŁ !! UE sprowadza do dzisiaj i wypnie Putinowi 4 litery , jak będzie zaopatrzona na całą zimę ! TAM DBA SIĘ O LUDZI , A U NAS Z SZABELKĄ NA CZOŁGI , JAK W HISTORII . tyle RZĄDZĄ NAMI DEBILE !!!
@POPIJAJĄC KAWKĘ...
2022-07-28 19:04:58
PiS (naturalnie, że w swej głupocie) nie zrobił nic innego, niż to, o co prosiła go od dawna totalna opozycja i zielona agentura. Przecież wyli o zakaz ruskiego węgla. PiS się tłumaczył, że to nie firmy państwowe sprowadzają, tylko prywatne, że nie może zakazać, bo to zewnętrzna granica Unii, ale w końcu się ugiął... i też niedobrze? Przeciw głupocie i za polskimi kopalniami była tylko Konfederacja. Reszta klasy próżniaczej od lewa do farbowanego prawa konsekwentnie poniewiera Polskę.
popij kawę i myśl
2022-07-28 17:17:19
kawosz taki mądry, zapełnić place . tak bo putin jest głupi i na zawołanie Polski zapełni place natychmiast przy jeszcze jęczącej opozycji że wspomaga putina choć sam tusk gdy rządził to jadł z ręki putinowi .Całe sankcje polegaja na tym żeby odciąć putina od pieniędzy. A Polska jest pierwsza za sankcjami bo wynika to z geografii .W szkole nie uczyli ,.To się doucz.Inflacja a bezrobocie.Był dodruk bo ratowano miejsca pracy 1 mld dziennie dla firm.
Kaczelnik
2022-07-28 16:42:03
poczytać pseudoznawcę warto bo wtedy wiesz kto dobrze życzy Polakom a kto żle. Po pierwsze węgla nie zabraknie co do ceny zawsze należy przyjąć że pojdą w górę. Że do mrozów nie zdołają rozprowadzić ;) a dlaczgo do pierwszych mrozów? W Polsce jest węgiel na pierwsze mrozy ;) a przez całą zimę dowiozą. Tylko głupek się może cieszyć że drugiemu Polakowi może być zimno :( no ale totalni tacy są! Poza tym mamy kapitalizm i nie ma zakazu importu węgla przez prywatnych ;)))ale nie umiom
Obs.ryver
2022-07-28 16:15:16
Odra nie przygotowana do transportu barkami... Od lat zaniedbana ta rzeka dla żeglugi.. Gierkowska Nadodrzańska Magistrala Węglowa (PKP)- zaniedbana od "pierestrojki".. Jedyna trasa szybkiego ruchu S3 praktycznie nie ma połączenia ze Świnoujściem.. Droga krajowa 10 w kierunku Bydgoszczy, Torunia i dalej w kierunku Wa-wy tylko kawałkami ma status "S"( w okolicach Stargardu, Wałcza) Coś się dłubie w okolicach Bydgoszczy a dalej - wiocha.... Czym ten "wungiel" kaczory będą wozić do Krakowa?
POPIJAJĄC KAWKĘ...
2022-07-28 15:10:00
Nawet , jak sie napną i puszczą bąka to do pierwszych mrozów nie są w stanie rozprowadzić tego po kraju :)) Mądry Kaczor z Morawieckim po szkodzie ?? Trzeba było z UE embargo na Wyńgiel ( UE wprowadza 15,08,2022 ) wprowadzać po konsultacjach z przemysłem i elektrociepłowniami , zapełnić place składowe , ale nie Kaczelnikowi z UE nie po drodze i musiał być pierwszy :))) Teraz drukuje puste pieniądze na dopłaty po 3 tys. , a inflacja sięgnie 20 % PO PROSTU MISTRZOWIE RZĄDZENIA :))))

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA