Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Ministerstwo bardzo wysoko oceniło PUM

Data publikacji: 26 stycznia 2023 r. 18:43
Ostatnia aktualizacja: 26 stycznia 2023 r. 18:43
Ministerstwo bardzo wysoko oceniło PUM
Prof. Bogusław Machaliński: „Odnieśliśmy historyczny sukces”. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Pomorski Uniwersytet Medyczny, najlepsza uczelnia na Pomorzu Zachodnim, chwali się najnowszym sukcesem - został wysoko oceniony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Co ma znaczenie nie tylko dla kadry PUM, ale i dla studentów oraz pacjentów.

Uczelnia otrzymała najwyższą możliwą kategorię A+ w dyscyplinie nauki farmaceutyczne oraz „A" w dyscyplinach nauki medyczne oraz nauki o zdrowiu.

- Odnieśliśmy historyczny sukces - cieszy się rektor PUM, prof. Bogusław Machaliński. - Nie mamy żadnej kategorii poniżej A. Jakie to ma implikacje? Utrzymujemy akademicki potencjał, możemy doktoryzować, nadawać stopnie doktora habilitowanego. Z kategorią A+ i A mamy lepsze finansowanie badań naukowych z tak zwanej puli statutowej. Wydział Farmacji będzie miał dodatkowe środki na badania naukowe.

Rektor dodawał, że obiektywna ocena ministerstwa potwierdza, że PUM kształci dobrze wykształconych lekarzy i innych profesjonalistów związanych z medycyną. A to dobra informacja dla pacjentów. Ponadto badania naukowe prowadzone na uczelni są w głównej mierze wdrożeniowe. Mają mieć przełożenie na praktykę,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 64% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 26-01-2023

 

Alan Sasinowski
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA