Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Mandat po dwóch godzinach parkowania. Wraca Strefa Ograniczonego Postoju w Stargardzie

Data publikacji: 2021-08-03 18:30
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-03 18:30
Mandat po dwóch godzinach parkowania. Wraca Strefa Ograniczonego Postoju w Stargardzie
Tylko przez dwie godziny za darmo będzie można parkować m.in. po prawej stronie ul. Wyszyńskiego. Kierowca, który przekroczy ten czas, dostanie mandat od straży miejskiej. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

W Stargardzie wróci Strefa Ograniczonego Postoju. Parkowanie będzie bezpłatne, ale ograniczone czasowo.

Strefa Ograniczonego Postoju zacznie w Stargardzie funkcjonować z końcem wakacji. To rozwiązanie ma zwiększyć rotację na parkingach. W miejscach objętych strefą będzie można zaparkować auto tylko na dwie godziny.

- To bardzo rozsądne rozwiązanie - komentuje pan Bartosz, kierowca ze Stargardu. - Nie pociągnie kierowców za kieszeń, a zwiększy rotację na parkingach. Wielu jest takich, którzy przy swoich firmach parkują samochody od rana do wieczora.

Strefa Ograniczonego Postoju pilotażowo zostanie uruchomiona w pięciu miejscach. Od 23 sierpnia parkowanie ograniczone do dwóch godzin, będzie obowiązywać: przy ul. Skarbowej, po stronie sklepu monopolowego i kwiaciarni, naprzeciwko Zespołu Szkół nr 1, a także przy ulicach Wyszyńskiego, po stronie Agrofirmy Witkowo i Czarnieckiego, przy Urzędzie Miejskim. Piątym, pilotażowym miejscem będzie parking za Centrum Handlowym Rondo. Strefa obejmie 170 miejsc postojowych. Na dotychczasowych zasadach pozostanie, na razie 250 miejsc.

- Do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 64% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 03-08-2021

 

(w)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ