Wtorek 27 lipca 2021r. 
REKLAMA

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy. Szczepienia grupy „zero”

Data publikacji: 2020-12-30 23:26
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-16 20:22
Lekarze, pielęgniarki, ratownicy. Szczepienia grupy „zero”
Fot. Ryszard Pakieser  

- Dlaczego się szczepię? Bo to mój obowiązek. Jako lekarza i jako obywatela - stwierdził po przejściu kwalifikacji (i tuż przed szczepieniem) prof. Marcin Słojewski, kierownik Katedry i Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej PUM.

Prof. Słojewski przyszedł na szczepienie z żoną Dorotą. Oboje przyjęli szczepienia jako przedstawiciele ochrony zdrowia - są więc zakwalifikowani do tzw. etapu 0. Przed nim zaszczepiła się dr Magda Wiśniewska, wicedyrektorka szpitala klinicznego i prof. Marcin Sygut, dyrektor.

- Nic nie boli. Nawet nie zauważyłem nakłucia - zapewnił dyrektor Sygut po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki.

Osoby z grupy „zero", czyli szeroko pojęta służba zdrowia, szczepią się w Polsce jako pierwsi - szczepienia ruszyły w ubiegłą niedzielę. W Szczecinie akcję rozpoczęto w szpitalu wojewódzkim przy ul. Arkońskiej (pierwszą zaszczepioną szczecinianką była prof. Marta Wawrzynowicz-Syczewska, ordynator Oddziału Chorób Zakaźnych, Hepatologii i Transplantacji Wątroby).

Szczepienia w ramach etapu zero odbywają się w wybranych szpitalach, tzw. węzłowych. W Zachodniopomorskiem

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 60% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 31-12-2020

 

Autor: Leszek WÓJCIK
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do Rysia, fajnego
2021-01-03 15:11:25
- nie PO_trzeba yotuba, wystarczy; "Tajne nazwiska ambasadorów akcji szczepień w WUM. Rektor: Są objęte ochroną danych osobowych", "-Myślałam, że jest osobna pula szczepionek dla aktorów", " Poproszono mnie o to w ramach akcji popularyzowania”, "Skłamałam odruchowo i ze strachu” - na szczęście nie zesrała się ze strachu, „Naród powinien dbać o swoje elity. W Polsce, gdzie władza, mentalnie tkwiąca w socjalizmie, systemowo je niszczy, wciąż mamy z tym problem”
Rysiek
2021-01-02 14:58:36
Zobacz na youtubie film LEWIZNA i wszystko na temat
Pytanie (czerwone)
2021-01-01 19:14:00
- Dlaczego się szczepię? Bo to mój obowiązek. Jako jako obywatela (czerwonego) - stwierdził po przejściu kwalifikacji (i tuż przed szczepieniem) Leszek Miller.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ