Poniedziałek, 27 października 2025 r. 
REKLAMA

Kto jest winny chłodu w szkole?

Data publikacji: 26 października 2025 r. 22:15
Ostatnia aktualizacja: 26 października 2025 r. 23:03
Kto jest winny chłodu w szkole?
Termomodernizacja szkoły w Chociwlu wywołuje ostatnio wiele kontrowersji. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

Po publikacji artykułu „Dzieci uczyły się w kurtkach" z 21 października, do redakcji dotarło oświadczenie generalnego wykonawcy termomodernizacji Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu. Wrocławska spółka T1C, odpowiedzialna za realizację inwestycji, odniosła się w nim do wypowiedzi burmistrza Stanisława Szymczaka, zawartych w naszym materiale.

REKLAMA

Firma stanowczo zaprzecza, by to po jej stronie leżała odpowiedzialność za opóźnienia i brak ogrzewania w szkole.

- Wyrażamy głębokie zaniepokojenie taką narracją, która godzi w dobre imię naszej spółki oraz wprowadza w błąd opinię publiczną - napisał w oświadczeniu Tomasz Urbaniak, rzecznik prasowy T1C Sp. z o.o.

Według wykonawcy, przyczyną problemów nie były zaniedbania firmy, lecz decyzja zamawiającego, czyli Gminy Chociwel, o czasowym wstrzymaniu robót. Jak wskazuje spółka, 21 sierpnia br. przedstawiciel gminy przesłał wykonawcy wiadomość e-mail z poleceniem wstrzymania prac przy instalacji centralnego ogrzewania do momentu podpisania aneksu do umowy na roboty dodatkowe. Powodem tej decyzji miała być zmiana projektu instalacji C.O., o

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-10-2025

 

Wioletta Mordasiewicz 
REKLAMA

Komentarze

to przecież
2025-10-26 22:43:17
to przecież oczywista oczywistość - chłodowi w szkole winna jest antropogeniczna emisja CO2 i powodowane przez to ocieplanie klimatu

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA