Niedziela 04 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Klon nie dąb, ale i tak wycięli. Pomylili drzewa?

Data publikacji: 2021-09-22 18:50
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-23 09:01
Klon nie dąb, ale i tak wycięli. Pomylili drzewa?
Na wejściu do parku Kasprowicza wycięto zielony wiekowy klon, pozostawiając niemal całkowicie uschnięty potężny dąb. Czy Czytelniczka ma rację – pilarze się pomylili? Fot. Czytelniczka  

Karpa zdrowego pnia - to jedyny ślad jaki przetrwał po wiekowym klonie. Bo drzewa już nie ma. Za to tuż obok parkowej ścieżki wciąż straszy niemal całkowicie uschnięty dąb o potężnych rozłożystych konarach. Czyżby na skraju parku Kasprowicza w Szczecinie pilarze pomylili wskazane do wycinki drzewa?

O tym jest przekonana nasza Czytelniczka (dane do wiadomości redakcji), której posesja przy ul. Wyspiańskiego 15 graniczy z terenem zabytkowego parku Kasprowicza.

- Mieszkam w tym miejscu od ponad 40 lat. I w tej perspektywie czasowej mogę mówić o klonie, który rósł w odległości nie większej niż 9 metrów od mojej posesji - opowiada pani Izabela. - Miał piękną rozłożystą zieloną koronę oraz okazały pień, który w najszerszym miejscu miał 120 cm średnicy. To było wspaniałe zdrowe drzewo, bez jakichkolwiek niepokojących objawów chorobowych choćby na korze. Nie było na nim żadnych grzybów, posuszu. Na to zwróciłabym uwagę natychmiast, bo uznałabym, że zagraża bezpieczeństwu mojego domu. Tym bardziej że wystawał daleko ponad kalenice okolicznych budynków.

Klon rósł tuż przy alejce prowadzącej

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 22-09-2021

 

Autor: Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bieta
2021-09-23 08:46:04
Skandal! Tzw. służby niszczą nam Szczecin. Takie przypadki powinny być karane!
Ck
2021-09-22 19:23:22
To jak w tym kawale o lekarzu. Po operacji lekarz mówi do pacjenta że ma dla niego dwie nowiny dobrą i zła. Ta zła to taka że wycięli mu nie tę nerkę. A dobra to taka że postarają się uratować tę chorą co miała być wycięta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA