Czwartek, 25 czerwca 2026 r. 
REKLAMA

Kiosk z ul. Emilii Plater nie zniknie

Data publikacji: 25 czerwca 2026 r. 07:19
Ostatnia aktualizacja: 25 czerwca 2026 r. 07:19
Kiosk z ul. Emilii Plater nie zniknie
Pojawiły się informacje, że kiosk przy ul. Emilii Plater może zostać zlikwidowany w związku z remontem. Nie są one jednak do końca prawdą - SIM zaleca przeniesienie pawilonu, a potem jego powrót do dawnej lokalizacji. Fot. Agata JANKOWSKA  

Pani Katarzyna prowadzi kiosk przy pl. Matki Teresy w Szczecinie od wielu lat. Wykupiła go od Ruchu i z powodzeniem prowadzi swój niewielki biznes. Gdy miasto poinformowało o planowanej przebudowie ul. Emilii Plater, pojawiły się wątpliwości dotyczące przyszłości pawilonu. Niedawno, po nagłośnieniu sprawy przez radnego osiedla Drzetowo-Grabowo, do sieci trafiła informacja o rzekomej likwidacji kiosku w związku z remontem ulicy. Szczecińskie Inwestycje Miejskie, które nadzorują przebudowę, zaprzeczają jednak doniesieniom, jakoby pawilony przy ul. Emilii Plater nie zostały uwzględnione w projekcie.

REKLAMA

- Nie pozwolę po cichu usunąć kiosku przy pl. Matki Teresy z Kalkuty! To ten kiosk stojący naprzeciwko sklepu Społem, obok warzywniaka. Sprawa jest poważna, bo z relacji pani Katarzyny wynika, że od dłuższego czasu żyje ona w niepewności, czy kiosk będzie mógł dalej funkcjonować w tym miejscu po remoncie ul. Emilii Plater. Obecnie dzierżawa została przedłużona tylko do końca sierpnia, z możliwością dalszego przedłużenia w zależności od postępu prac. Jednocześnie pojawiają się informacje, że

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-06-2026

 

Agata Jankowska 
REKLAMA
Tylko zalogowani użytkownicy mają możliwość komentowania
Zaloguj się Zarejestruj
REKLAMA
REKLAMA