Pani Katarzyna prowadzi kiosk przy pl. Matki Teresy w Szczecinie od wielu lat. Wykupiła go od Ruchu i z powodzeniem prowadzi swój niewielki biznes. Gdy miasto poinformowało o planowanej przebudowie ul. Emilii Plater, pojawiły się wątpliwości dotyczące przyszłości pawilonu. Niedawno, po nagłośnieniu sprawy przez radnego osiedla Drzetowo-Grabowo, do sieci trafiła informacja o rzekomej likwidacji kiosku w związku z remontem ulicy. Szczecińskie Inwestycje Miejskie, które nadzorują przebudowę, zaprzeczają jednak doniesieniom, jakoby pawilony przy ul. Emilii Plater nie zostały uwzględnione w projekcie.
- Nie pozwolę po cichu usunąć kiosku przy pl. Matki Teresy z Kalkuty! To ten kiosk stojący naprzeciwko sklepu Społem, obok warzywniaka. Sprawa jest poważna, bo z relacji pani Katarzyny wynika, że od dłuższego czasu żyje ona w niepewności, czy kiosk będzie mógł dalej funkcjonować w tym miejscu po remoncie ul. Emilii Plater. Obecnie dzierżawa została przedłużona tylko do końca sierpnia, z możliwością dalszego przedłużenia w zależności od postępu prac. Jednocześnie pojawiają się informacje, że
...