Od niedawna mieszkańcy ulic Miedzianej, Parkowej i Emilii Plater mogą cieszyć się nowym obiektem rekreacyjnym - placem zabaw, boiskiem i siłownią - które zrealizowano w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Miejsce to jest szczególnie oblegane przez najmłodszych, zwłaszcza teraz, w zbliżającym się okresie wakacyjnym. Jednak mieszkańców niepokoi zachowanie kierowcy, który regularnie wjeżdża na teren placu.
Problem zgłosili mieszkańcy osiedla, w tym zaniepokojeni rodzice dzieci korzystających z nowego kompleksu rekreacyjnego.
- Boimy się o bezpieczeństwo naszych dzieci. Auto jeździ tam wtedy, kiedy one się bawią - apeluje pani Ada, która zgłosiła problem Radzie Osiedla Drzetowo-Grabowo.
Na potwierdzenie swoich słów pokazała zdjęcie rozjechanego trawnika i samochód jednego z mieszkańców zaparkowany w oficynie. To miejsce, do którego dotrzeć można tylko piechotą, nie ma tam wjazdu. Jednak kierowca notorycznie łamie przepisy.
- To jest jedna osoba, mieszkaniec, który twierdzi, że wjeżdża na chodnik, bo przecież nie ma znaku zakazu - opowiada inny mieszkaniec okolicznej
...