Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Jedna organizacja, wspólny bilet

Data publikacji: 2022-01-16 07:30
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-16 14:52
Jedna organizacja, wspólny bilet
Częściowo zmodernizowany w ramach budowy SKM przystanek w Daleszewie Fot. SSOM  

W poprzednim wydaniu magazynu „Kuriera Szczecińskiego" z dnia 7 stycznia br. ukazał się list profesora Wojciecha Bąkowskiego poświęcony „problemom organizacyjno-prawnym Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej". Cieszymy się, że popularna w Szczecinie i województwie gazeta poświęciła wiele miejsca na temat niezwykle ważny dla mieszkańców naszego regionu. Niestety, wypowiedź Pana Profesora zawiera szereg błędów, nieprawd i nieścisłości. Jesteśmy więc zmuszeni do polemiki.

• Odpowiadając na pytanie „czy brak jednego przystanku uniemożliwi rozpoczęcie eksploatacji na sieci SKM" - możemy również odpowiedzieć pytaniem - czy naprawdę Pan Profesor uważa, że brak jednego z 40 przystanków uniemożliwi rozpoczęcie przewozów na sieci SKM? SKM obejmuje linie prowadzące do Szczecina z Goleniowa, Stargardu i Gryfina, które są obecnie eksploatowane. Szczecińska Kolej Metropolitalna to także linia z Polic, wyłączona z prowadzenia ruchu pasażerskiego w 2002 roku, obecnie modernizowana przez Partnera PKP PLK S.A. Ewentualne opóźnienie w budowie nowych przystanków na linii SKM może

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 87% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-01-2022

 

Autor: Roman Walaszkowski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

problem
2022-01-16 14:49:53
problemem jest to że TRAKCJA SA /praktycznie bankrut/ + PKP PLK nawaliły na całej linii, być może swoje roboty zakończą w 2024r. a wtedy fundusze UE przepadną.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA