Środa, 24 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Jakie wybiegi dla psów? Nie z budżetu miasta – tylko z SBO

Data publikacji: 26 lutego 2024 r. 09:28
Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2024 r. 20:13
Jakie wybiegi dla psów? Nie z budżetu miasta – tylko z SBO
Podległe magistratowi jednostki budżetowe nie mają w planach budowy kolejnych wybiegów dla psów. W budżecie miasta na ten cel nie zarezerwowano jakichkolwiek środków. Jeżeli tego rodzaju obiekty w Szczecinie mają powstawać, to tylko – jak wskazuje magistrat – w ramach SBO. Fot. Dariusz GORAJSKI  

W Szczecinie jest wielu właścicieli psów. Jednak mało miejsc - ogrodzonych wybiegów - w które mogą bezpiecznie wyprowadzać i spuszczać ze smyczy czworonożnych pupili. Budowy kolejnych nie planuje ani Zakład Usług Komunalnych, ani też Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. Na realizację tego rodzaju przedsięwzięć nie zarezerwowano środków nie tylko w tegorocznym budżecie miasta, ale nawet w dłuższej - aż do 2028 r. - perspektywie.

Ogrodzone i wyposażone w urządzenia agility - takich wybiegów dla psów jest w Szczecinie zaledwie 18. Powinny się znajdować w każdym miejskim parku oraz większych skwerach, szczególnie w bliskości blokowisk. Bo - wbrew pozorom - nie służą wyłącznie swobodnej zabawie i bezpiecznemu wybieganiu się psiaków, ale również zacieśnianiu więzi społecznych - jako miejsca spotkań sąsiedzkich. Niestety, na mapie miasta pod tym względem jest wiele białych plam, jak choćby Stare i Nowe Miasto czy Drzetowo-Grabowo.

Przez lata to z budżetu miasta, a w wykonaniu i nadzorze miejskich jednostek budżetowych, było budowanie wybiegów dla psów. Jednak ten trend dawno temu ustał.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 26-02-2024

 

Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@@Podatnicy
2024-02-26 19:31:25
Dokładnie tak. Posiadacze psów płacą tak samo podatki jak inni, dlaczego mają dopłacać za to ze mają psa, skoro z ich podatków są utrzymywane np instytucje edukacyjne, kulturowe, sportowe, place zabaw i atrakcje dla dzieci, obiekty sakralne czy muzea etc. Nikt nie wnika w to czy korzystają z tych "atrakcji" na które łożą, więc dlaczego za posiadanie psa mają płacić więcej? Czy posiadając psa korzysta się z budżetu miasta więcej niż inne grupy podatników? Wręcz odwrotnie, nie mają kiedy korzystać
@Podatnicy
2024-02-26 17:49:00
Posiadacze psów płacą już podatki jak wszyscy inni. Kolejny podatek byłby niepotrzebnym obciążeniem.
sbo
2024-02-26 17:44:13
Hipokryci z magistratu mówią że wybiegi mogą powstawać z SBO a potem odrzucają wnioski do SBO z powodu swojego widzi-misie. Był w ubiegłych głosowaniach projekt utworzeni, tak bardzo potrzebnego, wybiegu w centrum, na skwerze Ackermana. Urzędasy odrzuciły projekt i nie pozwoliły na jego dalsze procedowanie, chociaż każdy widzi że w ścisłym centrum nie ma gdzie wyjść z psem, a skwer i tak nieoficjalnie robi za wybieg, tylko brak na nim odpowiedniej infrastruktury. Gdzie tu logika?
@Podatnicy
2024-02-26 17:41:18
A jakim prawem jako osoba bezdzietna, mam finansować cudzym dzieciakom ze swoich podatków place zabaw, szkoły, żłobki, przedszkola i miejskie atrakcje? Do tego jako podatnik zrzucam się na darmowe przejazdy komunikacją dla dzieci i na imprezy dla dzieci, np. z okazji dnia dziecka. A za psa mam płacić ekstra? Może tak wprowadźmy obowiązkowy podatek od posiadania dziecka? W końcu jedno dziecko kosztuje podatników znacznie więcej niż nawet cała sfora psów. Psiarze też płacą w tym mieście podatki!
Ludzkie Zoo
2024-02-26 14:10:16
Za sprzedaż w internecie też jest podatek i ciekawe ilu użytkowników OLXa go zapłaciło. Nie chodzi o to by uchwalić prawo ale je egzekwować i karać. Trzeba też brać pod uwagę co się teraz dzieje u Anglików gdzie zrobili listę psów zakazanych i zaczęła się masowa rzeź i utylizacja (dotychczas członka rodziny ale jak trzeba zapłacić to już tylko śmieć). Ja tam wole wybiegi dla każdego czyli więcej parków. A o psa trzeba dbać jak o własne dziecko i jak ludzkie dziecko powinno mieć takie same prawa.
Podatnicy
2024-02-26 11:15:13
Jest proste rozwiązanie problemu, wprowadzić podatek od posiadania psa i z tych podatków zarówno wspierać sprzątanie psich kup a także budowę placów dla psów. Za przyjemność posiadania psa nie mogą płacić tych których na tę przyjemność nie stać. Poza tym posiadacze psów muszą się przyzwyczaić że pies to obowiązki
Budowaćjak najwięcej
2024-02-26 11:01:43
Wybiegów dla psów w Szczecinie jest stanowczo za mało.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA