Wtorek 30 listopada 2021r. 
REKLAMA

Od równoważni po altany

Data publikacji: 2019-08-14 08:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-15 09:47
Od równoważni po altany
 

Choć oficjalne otwarcie odbędzie się dopiero podczas najbliższego rodzinnego festynu, to z kolejnego wybiegu dla psów na Gumieńcach już korzystają pupile wraz z opiekunami. Tym bardziej że jest przyjazny nie tylko czworonogom, o czym najlepiej świadczą ławki i altany dobrze wkomponowane w zieleń większego projektu: „Przygodna II".

Niejako po sąsiedzku z istniejącym parkiem „Przygodna" Rada Osiedla Gumieńce zaplanowała kolejną inwestycję, która ma budować sąsiedzkie więzi między mieszkańcami tego dynamicznie rozwijającego się rejonu Szczecina. I konsekwentnie ją realizuje. Z uwagi na kosztowność przedsięwzięcia - etapami.

Pierwszym z całego pakietu rekreacyjno-wypoczynkowego jest właśnie ukończony wybieg dla psów. Świetnie wyposażony w sprzęt do agility: słupki do slalomu, talerze do skakania, pochylnie, tunel, równoważnie i przeskok. Z misą betonową na wodę, w której psiaki mogą ugasić pragnienie.

- Spodziewaliśmy się dobrego przyjęcia tego rodzaju inwestycji, bo wśród mieszkańców naszego osiedla nie brakuje zwierzolubów. Ale na pewno nie aż takiej frekwencji. Dlatego jeszcze dostawimy ławki i dodatkowe kosze na śmieci - komentuje Dominika Jackowski, osiedlowa i miejska radna (Koalicja Obywatelska).

Wybieg dla psów jest dobrym miejscem sąsiedzkich spotkań. Ale w planach miejscowej Rady Osiedla są jeszcze lepsze, oznaczone jako trzy kolejne etapy realizacyjne wielkiego projektu pn. „Przygodna II".

- Z placem zabaw o powierzchni 700 m kw dla maluszków, kolejnym - 500 m kw - dla dzieci starszych. Z terenem dla seniorów, miejscem do gry w bule i tenisa stołowego. Teren z trzema kortami, ścianką wspinaczkową do boarderingu, siłownią zewnętrzną na powierzchni 500 m kw oraz boiskiem wielofunkcyjnym - wylicza radna D. Jackowski. - Zaplanowaliśmy uporządkowanie istniejącego drzewostanu, ale bez wycinania dużych drzew. Z wytyczeniem alejek, nowymi nasadzeniami. Zaplanowaliśmy w „Przygodną II" włączyć również pobliski staw, który obecnie przypomina ściek zarzucony odpadami. Zostanie oczyszczony, a teren wokół niego zrewitalizowany. Tam - w części zajmującej 3,5 tysiąca m kw - się pojawi nie tylko pomost, ale też miejsca paleniskowe i wiaty do grillowania.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku rozpocznie się łączna realizacja całego tego przedsięwzięcia. Z dotacją miasta w wysokości 2 milionów złotych. ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. Centrum Informacji Miasta

Na zdjęciu: Jak o półtora hektara powiększyć park i zdobyć w sumie ponad 2,5 miliona złotych na jego przemianę w nowoczesne i stylowe miejsce rodzinnego wypoczynku oraz rekreacji? Gumieńce pokazują, że jednak się da! Rozpoczynając realizację pakietu inwestycji „pod chmurką" od… wybiegu dla psów, który kosztował ponad 427 tysięcy złotych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Żbik
2019-08-15 08:42:58
I fajnie!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ