sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Od równoważni po altany

Od równoważni po altany

Od równoważni po altany
Data publikacji: 2019-08-14 08:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-15 09:47
Wywietleń: 954 408182

Choć oficjalne otwarcie odbędzie się dopiero podczas najbliższego rodzinnego festynu, to z kolejnego wybiegu dla psów na Gumieńcach już korzystają pupile wraz z opiekunami. Tym bardziej że jest przyjazny nie tylko czworonogom, o czym najlepiej świadczą ławki i altany dobrze wkomponowane w zieleń większego projektu: „Przygodna II".

Niejako po sąsiedzku z istniejącym parkiem „Przygodna" Rada Osiedla Gumieńce zaplanowała kolejną inwestycję, która ma budować sąsiedzkie więzi między mieszkańcami tego dynamicznie rozwijającego się rejonu Szczecina. I konsekwentnie ją realizuje. Z uwagi na kosztowność przedsięwzięcia - etapami.

Pierwszym z całego pakietu rekreacyjno-wypoczynkowego jest właśnie ukończony wybieg dla psów. Świetnie wyposażony w sprzęt do agility: słupki do slalomu, talerze do skakania, pochylnie, tunel, równoważnie i przeskok. Z misą betonową na wodę, w której psiaki mogą ugasić pragnienie.

- Spodziewaliśmy się dobrego przyjęcia tego rodzaju inwestycji, bo wśród mieszkańców naszego osiedla nie brakuje zwierzolubów. Ale na pewno nie aż takiej frekwencji. Dlatego jeszcze dostawimy ławki i dodatkowe kosze na śmieci - komentuje Dominika Jackowski, osiedlowa i miejska radna (Koalicja Obywatelska).

Wybieg dla psów jest dobrym miejscem sąsiedzkich spotkań. Ale w planach miejscowej Rady Osiedla są jeszcze lepsze, oznaczone jako trzy kolejne etapy realizacyjne wielkiego projektu pn. „Przygodna II".

- Z placem zabaw o powierzchni 700 m kw dla maluszków, kolejnym - 500 m kw - dla dzieci starszych. Z terenem dla seniorów, miejscem do gry w bule i tenisa stołowego. Teren z trzema kortami, ścianką wspinaczkową do boarderingu, siłownią zewnętrzną na powierzchni 500 m kw oraz boiskiem wielofunkcyjnym - wylicza radna D. Jackowski. - Zaplanowaliśmy uporządkowanie istniejącego drzewostanu, ale bez wycinania dużych drzew. Z wytyczeniem alejek, nowymi nasadzeniami. Zaplanowaliśmy w „Przygodną II" włączyć również pobliski staw, który obecnie przypomina ściek zarzucony odpadami. Zostanie oczyszczony, a teren wokół niego zrewitalizowany. Tam - w części zajmującej 3,5 tysiąca m kw - się pojawi nie tylko pomost, ale też miejsca paleniskowe i wiaty do grillowania.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku rozpocznie się łączna realizacja całego tego przedsięwzięcia. Z dotacją miasta w wysokości 2 milionów złotych. ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. Centrum Informacji Miasta

Na zdjęciu: Jak o półtora hektara powiększyć park i zdobyć w sumie ponad 2,5 miliona złotych na jego przemianę w nowoczesne i stylowe miejsce rodzinnego wypoczynku oraz rekreacji? Gumieńce pokazują, że jednak się da! Rozpoczynając realizację pakietu inwestycji „pod chmurką" od… wybiegu dla psów, który kosztował ponad 427 tysięcy złotych.

Od równoważni po altany Od równoważni po altany Od równoważni po altany Od równoważni po altany

Komentarze

Żbik
I fajnie!
2019-08-15 08:42:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie