Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Jaki budżet obywatelski dla Szczecina?

Data publikacji: 2022-01-19 21:45
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-19 21:45
Jaki budżet obywatelski dla Szczecina?
Fot. Arleta NALEWAJKO  

Magistrat zaproponował nowy regulamin dla Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Po czym poddał go publicznym konsultacjom. W sporządzonym po nich raporcie eksperci orzekli, że poza osobami aktywnie zaangażowanych w SBO - czyli przedstawicielami rad osiedlowych, radnymi, autorami projektów i członkami jego zespołów społecznych SBO - na konsultacyjnych spotkaniach z mieszkańcami brakowało… mieszkańców, którzy określaliby siebie jako „osoba zainteresowana sprawami miasta" czy „tylko głosująca w SBO".

Niemal równolegle z głosowaniem na projekty SBO 2022 trwały konsultacje społeczne w sprawie nowego regulaminu budżetu obywatelskiego.

Głębokie nie szerokie

- Przez cały miesiąc mieszkańcy mogli zapoznać się z propozycją nowego regulaminu SBO, wyrazić swoje zdanie oraz wziąć udział w spotkaniach online - przypominała Sylwia Cyza- Słomska z Centrum Informacji Miasta. - W sumie przeprowadzone zostały cztery otwarte spotkania z mieszkańcami oraz po jednym eksperckim spotkaniu: z członkami zespołów społecznych, autorami projektów, oraz radnymi osiedlowymi i miejskimi (Komisja ds. Inicjatyw

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 88% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-01-2022

 

Autor: Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA